stat

Kolejny prom na trasie Gdańsk - Nynäshamn

13 lutego 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
erka

Na linii Gdańsk-Nynäshamn będzie pływała kolejna jednostka. Jak zapowiedziała Polska Żegluga Bałtycka, wejście promu "Nova Star" planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2018 roku.- Wprowadzenie promu pozwoli na sprostanie oczekiwaniom rosnącego rynku oraz będzie idealnym uzupełnieniem użytkowanego już promu "Wawel", także ze względu na podobne parametry ładunkowe - informuje PŻB.
"Nova Star" to prom typu promu ro-pax. Został on zbudowany w 2011, w stoczni ST Marine, Singapur. Jego wymiary to: długość 161 m, szerokość 25,6 m. Osiąga prędkość 21 węzłów. Posiada 1 215 miejsc pasażerskich.

Podróżujący będą mogli spędzać czas podczas rejsu w komfortowych warunkach, mając do dyspozycji sklepy, kafeterie, restauracje oraz sale konferencyjne. Na promie znajdują się również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów.

Polska Żegluga Bałtycka ma w swojej flocie cztery promy pasażersko-samochodowe: m/f "Wawel" wybudowany w 1980 roku, m/v "Baltivię" z 1981 roku, m/f "Mazovię" zbudowaną w 1996 roku oraz m/f "Cracovię" z 2002 roku. Promy te pływają na trasach Gdańsk-Nynashamn i Świnoujście-Ystad.

erka