Koronawirus w Polsce. Ergo Hestia edukuje swoich agentów i pracowników

26 marca 2020, 15:00
Ewa Palińska
Najnowszy artukuł na ten temat

Zasiłek za izolację nie na śmieciówkach

O koronawirusie mówią wszyscy, ale czy jesteśmy w stanie powiedzieć, co jest faktem, a co mitem? Jak powinniśmy się zachować, aby kontakt z klientem był bezpieczny dla obu stron? Ergo Hestia, rozumiejąc potrzebę dostarczania obiektywnych informacji, rozpoczęła cykl wykładów dla pracowników i agentów, podczas których eksperci z różnych dziedzin poruszą nie tylko najbardziej istotne kwestie związane z aktywnością zawodową podczas epidemii koronawirusa, ale także odpowiedzą na zadawane na pytania.Nie wszyscy mają komfort pracy zdalnej czy wzięcia urlopu. Wiele grup zawodowych pracuje normalnie, nie mogąc pozwolić sobie na rezygnację z kontaktu osobistego z klientem. Do tej grupy zaliczają się niektórzy pracownicy firm ubezpieczeniowych. Choć "robią swoje", to jednak targają nimi pewne obawy związane z aktywnością zawodową podczas epidemii koronawirusa.

Właśnie z myślą o pracownikach i agentach ubezpieczeniowych, ale nie tylko, Ergo Hestia przygotowała cykl wykładów w formie webinariów, podczas których najlepsi eksperci z różnych dziedzin przekażą rzetelne informacje w sprawach związanych z koronawirusem oraz odpowiedzą na pytania.

Wykład wirusologaWykłady dla pracowników i agentów będą odbywały się co tydzień, w każdą środę. Pierwsze wirtualne spotkanie miało miejsce 25 marca. Uczestnicy otrzymali link do specjalnej strony, poprzez którą mogli na żywo oglądać i komentować transmisję.

Gościem środowego spotkania był prof. dr hab. Włodzimierz Gut - wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Ekspert wyjaśnił, co należy wiedzieć o koronawirusie i zdradził, jak najlepiej minimalizować zagrożenie.

Podczas wykładu na żywo zadawano również profesorowi pytania. Agentów i pracowników Ergo Hestii interesowało głównie to, czy w czasach epidemii koronawirusa osobiste spotkania z klientami są bezpieczne i jakie środki należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Padały też pytania o kwestie ogóle, jak profilaktyka przeciwwirusowa, wpływ przyjmowania suplementów na zwiększenie odporności oraz o to, jak się zachować, kiedy podejrzewamy, że mogliśmy zostać zakażeni koronawirusem.

Koronawirus - fakty i mityErgo Hestia zapewnia, że treści z webinariów będą dostępne dla wszystkich już po zakończeniu wykładów.

Zdalnie i aktywnieErgo Hestia od samego początku pojawienia się koronawirusa angażuje się we wsparcie agentów i pracowników w pracy zdalnej. W ramach kampanii "W trosce o wspólne bezpieczeństwo" i #UbezpieczamZdalnie udostępnia narzędzia, które pozwalają na efektywną pracę z domu, a także radzi, co robić, aby minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Koronawirus: jak się zachować, jeśli podejrzewamy zarażenie?

  • z podejrzeniem koronawirusa nigdy nie powinniśmy zgłaszać się do lekarza rodzinnego ani na Szpitalne Oddziały Ratunkowe
  • w przypadku wątpliwości zadzwonić na całodobową infolinię NFZ - 800 190 590 lub telefonicznie skontaktować się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną

Stacje sanitarno-epidemiologiczne w Trójmieście:

Wojewódzka SSE w Gdańsku ul. Dębinki 4, tel. 605602195

Powiatowa SSE Gdańsk ul. Wałowa 27, tel. 698941776

Powiatowa SSE Gdynia ul. Starowiejska 50, tel. 605462480

Powiatowa SSE Sopot ul. Kościuszki 23, tel. 663399599

Graniczna SSE w Gdyni ul. Kontenerowa 69, tel. 608358721
W jaki sposób pracujesz podczas epidemii koronawirusa?
44%

zdalnie

14%

częściowo zdalnie

25%

chodzę do pracy jak zazwyczaj

6%

jestem na urlopie - dobrowolnym bądź przymusowym

11%

nie pracuję zawodowo

zakończona

łącznie głosów: 170