stat

Leroy Merlin ma zastąpić Tesco na Karwinach

21 października 2019, 10:15
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Stare-nowe hipermarkety w Trójmieście

Sieć Leroy Merlin planuje przejąć sklep Tesco, przy ul. Nowowiczlińskiej w Gdyni, który brytyjska sieć wystawiła na sprzedaż. Transakcję musi zatwierdzić jeszcze UOKiK.W sierpniu informowaliśmy, że Tesco chce sprzedać sklep przy ul. Nowowiczlińskiej w Gdyni. Sieć nie zdradzała nazw potencjalnych inwestorów. Jednocześnie poinformowano, że drugi sklep przy ul. Kcyńskiej zostanie zmniejszony.

Według najnowszych informacji sklep Tesco przy ul. Nowowiczlińskiej ma przejąć sieć Leroy Merlin. Oprócz gdyńskiej placówki markety budowlane zastąpią sklepy Tesco jeszcze w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

Leroy Marlin na Karwinach: pierwszy sklep w GdyniObiekty pod szyldem Leroy Merlin mają być standardowymi sklepami marki z ofertą znaną z innych sklepów sieci. Transakcję musi jeszcze zaakceptować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jeśli dojdzie do skutku, będzie to pierwszy sklep sieci Leroy Merlin w Gdyni.

Otwarcie sklepów planowane jest na 2021 rok.

Kolejny obiekt handlowo-usługowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. będzie mógł powstać na terenie pomiędzy obwodnicą Trójmiasta i ul. Nowowiczlińską. Przyjęty niedawno plan miejscowy przewiduje również możliwość poszerzenia obwodnicy w tym rejonie przy okazji budowy Trasy Kaszubskiej.

Kaufland zamiast Tesco na ChełmiePrzypomnijmy też, że latem na sprzedaż zostało też wystawione Tesco na Chełmie. Gdański sklep chce przejąć Kaufland, który złożył wniosek do UOKiK w tej sprawie. Będzie to pierwszy Kaufland w Gdańsku.