Lux Med przejmie szpital Swissmed

7 lipca 2021, 12:00
VIK
Szpital Swissmed jest największym wielospecjalistyczny prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu. Więcej zdjęć (1)

Szpital Swissmed jest największym wielospecjalistyczny prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu.

fot. materiały prasowe

Szpital Swissmed jest największym wielospecjalistyczny prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu.

fot. materiały prasowe

Założyciel i większościowy akcjonariusz sprzedaje pakiet akcji Swissmed warszawskiej firmie medycznej Lux Med. Intencją nowego właściciela jest wycofanie gdańskiej spółki z obrotu giełdowego, a docelowym zamiarem jest nabycie wszystkich akcji Swissmed.Lux Med poszerza swoją działalność i zawiera umowę przewidującą nabycie pakietu 55,39 proc. akcji Swissmed od dotychczasowego większościowego akcjonariusza, szwajcarskiego przedsiębiorcy Bruno Hangartnera.

- Pierwszy pakiet akcji, tj. 21,39 proc. został objęty transakcją pakietową zleconą we wtorek. Następnie Lux Med oraz Bruno Hangartner ogłoszą wspólnie wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji Swissmed, które pozostają w rękach pozostałych akcjonariuszy. Jedynym podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu będzie Lux Med. Swissmed od 2004 r. notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - czytamy w komunikacie prasowym.
Jak zapewniają strony, Grupa Lux Med i Bruno Hangartner podejmą działania ukierunkowane na dalszy rozwój Swissmed. W ramach strategicznego planu Grupa Lux Med obejmie pakiet kontrolny i przejmie operacyjną funkcję w szpitalu Swissmed. 

- Naszą intencją jest wycofanie Swissmed z obrotu giełdowego, natomiast docelowym zamiarem jest nabycie wszystkich akcji nie później niż do dnia 15 maja 2022 r. - mówi Jakub Tatak, członek zarządu ds. finansowych Grupy Lux Med.
- Od początku istnienia Swissmed, czyli od 1996 roku głęboko wierzyłem w potencjał tej inwestycji, ale także w możliwości, które daje region Pomorza. Nie mógłbym wyobrazić sobie lepszego inwestora dla naszego personelu. Niezmiernie cieszę się, że mamy strategicznego inwestora branżowego i jestem spokojny, ponieważ wiem, że firma pozostaje w dobrych rękach - mówi Bruno Hangartner, założyciel Swissmed Centrum Zdrowia.
Przypomnijmy, że w 2018 roku Grupa Lux Med stała się już właścicielem placówek w Gdańsku, Gdyni i Pruszczu Gdańskim należących do firmy Prywatny Serwis Medyczny, ówczesnej spółki zależnej Swissmed.

Szpital Swissmed jest największym tego typu prywatnym centrum zdrowia na Pomorzu. Obiekt zajmuje powierzchnię ok. 8000 m kw. To wielospecjalistyczny szpital, który oferuje pacjentom m.in. 80 łóżek, 5 sal operacyjnych, najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz opiekę wybitnych specjalistów w różnych dziedzinach medycyny.

Grupa Lux Med świadczy usługi zdrowotne w Polsce i jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest prawie 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Zatrudnia ponad 17 500 osób, w tym około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Jest głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Czy korzystasz z usług prywatnych firm medycznych?
47%

tak, bardzo chętnie

35%

tak, ale tylko dlatego, że jestem do tego zmuszon(a)y

6%

nie, nie korzystam, bo nie muszę

12%

nie, bo mnie na to nie stać

zakończona

łącznie głosów: 1342

VIK

Opinie wybrane


wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.