Metrohouse przejmuje Alex T. Great

10 stycznia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
erka
Alex T. Great w Grupie Metrohouse Więcej zdjęć (1)

Alex T. Great w Grupie Metrohouse

mat.prasowe

Alex T. Great w Grupie Metrohouse

mat.prasowe

Spółka Metrohouse Franchise podpisała umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Alex T. Great. To kolejny etap ekspansji grupy Metrohouse wchodzącej w skład węgierskiego holdingu Duna House Group, po przejęciu w listopadzie 2018 r. spółki Gold Finance.- Poprzez inwestycję w zakup kolejnej marki, po Metrohouse i Gold Finance, Grupa umacnia pozycję rynkową w Polsce i buduje unikalny model biznesowy nakierowany na potrzeby klientów - podkreśla Andrzej Oślizło, członek Rady Nadzorczej Gold Finance.
Alex T. Great specjalizuje się w pośrednictwie finansowym obejmującym szeroką gamę produktów - od kredytów hipotecznych, poprzez usługi dla biznesu i ubezpieczenia. Po transakcji, w ramach spółek Gold Finance i Alex T. Great, będzie działać łącznie ponad 700 ekspertów kredytowych

- Wejście do tak doświadczonej Grupy jak Duna House daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz duże możliwości rozwoju przy zachowaniu niezależności doboru produktów - zawraca uwagę jeden z założycieli Alex T. Great, Paweł Szramowski.
Najbliższe miesiące będą okresem intensywnej pracy nad integracją procesów i komunikacji w spółkach, która będzie realizowana we współpracy z założycielami Alex T. Great, Pawłem Szramowskim i Robertem Czerwińskim pozostającymi w firmie na stanowiskach menadżerskich.

Obecnie funkcjonuje ponad 120 placówek Metrohouse i Gold Finance, z którymi współpracuje ponad 1,3 tys. ekspertów kredytowych i agentów nieruchomości. Zarówno Metrohouse, jaki i Gold Finance wchodzą w skład Duna House Nyrt. - holdingu notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Budapeszcie w segmencie Prime. Holding jest właścicielem m.in. największej na Węgrzech sieci biur nieruchomości działających pod marką Duna House i Smart Ingatlan. Jest liderem na rynku pośrednictwa finansowego. Prowadzi także działalność deweloperską oraz jest właścicielem funduszu inwestycyjnego.

erka