Młodzi w biznesowym turnieju

24 listopada 2021, 8:25
erka
W konkursie GFKM Master zwyciężył zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku w składzie: Paweł Falc, Maciej Karwik, Stanisław Loch, Mateusz Piełuć. Więcej zdjęć (1)

W konkursie GFKM Master zwyciężył zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku w składzie: Paweł Falc, Maciej Karwik, Stanisław Loch, Mateusz Piełuć.

mat. prasowe

W konkursie GFKM Master zwyciężył zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku w składzie: Paweł Falc, Maciej Karwik, Stanisław Loch, Mateusz Piełuć.

mat. prasowe

Reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku zwyciężyła w Pomorskim Turnieju Gier Decyzyjnych "GFKM Masters" zorganizowanym przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród młodzieży najnowszej, praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania.W tegorocznej, pierwszej edycji wydarzenia udział wzięły 24 czteroosobowe zespoły ze szkół ponadpodstawowych w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Lęborku, Człuchowie, Sierakowicach, Kościerzynie, Tczewie, Sztumie, Osieku i Kwidzynie. Do trwającej trzy dni finałowej rozgrywki, która odbyła się w Olivia Business Centre w Gdańsku, zakwalifikowało się pięć drużyn.

Uczniowie w biznesowym turnieju GFKM MastersW turnieju wykorzystano symulacyjną grę strategiczną, wykorzystywaną w procesie kształcenia uczestników programów MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Dzięki wirtualnemu środowisku uczniowie mieli możliwość "zajrzenia za kulisy" zarządzania, wcielając się w role członków zarządu wykreowanej przez siebie firmy produkującej i sprzedającej sprzęt IT.

Ważne, kim jest lider, a nie jakie zajmuje stanowiskoNa wirtualnym rynku stworzyli własną markę, analizowali możliwe wybory, podejmowali kluczowe decyzje związane między innymi z inwestycjami, produkcją, logistyką, dystrybucją, sprzedażą, marketingiem czy zespołami ludzkimi. Następnie obserwowali konsekwencje swoich poczynań i sprawdzali ich wpływ na pozycję firmy na rynku. Kolejne etapy dostarczały nowych informacji na temat skuteczności działań, potencjale marki i dawały uczestnikom nowe możliwości i dylematy do rozwiązania.

Jak zostać menadżerem?Zajrzeć za kulisy zarządzaniaPięć finałowych drużyn stoczyło zaciętą i bardzo wyrównaną, trzydniową walkę o przewagę na wirtualnym rynku. Ostatecznie zwyciężył zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku w składzie: Paweł Falc, Maciej Karwik, Stanisław Loch, Mateusz Piełuć. Opiekunem grupy była pani Małgorzata Bąk. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę tablety Samsung A7 Tab, a wszyscy finaliści głośniki Amazon Echo Dot 4.

- Zwycięstwo w takim turnieju to ogromna satysfakcja. Udział w konkursie nie tylko pogłębił moją wiedzę o biznesie i dał lepsze spojrzenie na to, jak w praktyce wygląda prowadzenie działalności, ale także podniósł naszą zdolność do sprawnej współpracy w grupie. Przede wszystkim jednak dostarczył nam masy pozytywnych emocji - mówi Mateusz Piełuć ze zwycięskiego zespołu.
Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów zapowiada już kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.
Nauka zarządzania i ekonomii w szkole to:
58%

obowiązek i jedno z najważniejszych zadań

33%

ciekawe zajęcia dodatkowe dla niektórych uczniów

9%

zupełnie niepotrzebna rzecz

zakończona

łącznie głosów: 12

erka