Na pocztę po węgiel. Poczta Polska dostarczy węgiel w Trójmieście

22 września 2021, 8:20
Robert Kiewlicz
Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą  na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców. 
Więcej zdjęć (1)

Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców.

fot. 123rf/ arturnyk

Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców.

fot. 123rf/ arturnyk

Listy, paczki, przesyłki i węgiel będzie dostarczała Poczta Polska. PP podpisała właśnie umowę z Polską Grupą Górniczą na obsługę logistyczną tego paliwa kopalnego. Doręczenia na terenie całego kraju są wspierane przez szesnaście hal przeładunkowych Poczty Polskiej. Mieszkańcy Trójmiasta zostaną zaopatrzeni w węgiel przez Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Pruszcz Gdański.Poczta Polska podpisała umowę z Polską Grupą Górniczą na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców. Współpraca z Polską Grupą Górniczą rozpoczęła się 1 września 2021 r. i trwać będzie przez kolejny rok.

Zgodnie z zapisami umowy Poczta Polska obsłuży logistykę konfekcjonowanych ekologicznych paliw węglowych - ekogroszków: "Karlik", "Pieklorz" i "Retopal". Załadunki odbywają się w dwóch lokalizacjach: w KWK ROW Ruch Chwałowice oraz w Zakładzie Produkcji Ekopaliwa w Woli.

Węgiel z Pruszcza Gdańskiego dla TrójmiastaNowa seria polskich transatlantyków, ale tylko na znaczkach pocztowych- Załadunki surowca odbywają się w dwóch lokalizacjach: w Rybniku i Woli na Śląsku, natomiast doręczenia na terenie całego kraju są wspierane przez hale przeładunkowe Poczty Polskiej (16). W okolicach Trójmiasta to WER Pruszcz Gdański - wyjaśnia Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Poczta transportuje piwo, kosmetyki i mebleWęgiel to niejedyny surowiec, którego transportem zajmuje się Poczta Polska. Spółka sukcesywnie powiększa swoje portfolio klientów biznesowych. Usługi kieruje do klientów z segmentu B2B (ang. business-to-business - biznes dla biznesu) oraz B2C (ang. business-to-consumer - relacje biznes-klient indywidualny).

"Pocztowa" niedziela w BiedronceWspółpracuje z firmami działającymi w branżach: kosmetyczno-higienicznej, budowlanej, ogrodniczej, meblarskiej, AGD, chemicznej, przemysłowej, piwowarskiej, FMCG food i non food, rolno-spożywczej, węglowej, drzewnej, papierniczej, metalowej, elektromechanicznej.
Jak oceniasz usługi oferowane przez Pocztę Polską?
13%

dobrze - to fajnie, że mają taki szeroki wachlarz usług

15%

trudno mi powiedzieć, bardzo rzadko korzystam

72%

źle; nie skupiają się na najważniejszym, czyli dostarczaniu przesyłek i listów

zakończona

łącznie głosów: 1036

Opinie wybrane


wszystkie opinie (219)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.