Nagrody branży morskiej "Bursztynowa Kaczka" przyznane

8 czerwca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
VIK
Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 12. Będzie to już XIX gala. Więcej zdjęć (1)

Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 12. Będzie to już XIX gala.

fot. materiały prasowe

Spotkania "Wspólna Kaczka" odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 12. Będzie to już XIX gala.

fot. materiały prasowe

Nagroda specjalna "Bursztynowa Kaczka" dla Deepwater Container Terminal Gdańsk oraz trzy wyróżnienia honorowe "Bursztynowe Jajka" dla firmy Adampol, stoczni Crist i Polskiej Izbie Spedycji i Logistyki - Krajowa Izba Gospodarki Morskiej ogłosiła już tegorocznych laureatów prestiżowych nagród branżowych.

 

Do imprezy "Wspólna Kaczka" jeszcze daleko, bo ta odbywa się w październiku, ale kapituła już - czyli jak zwykle na wiosnę - ogłosiła zwycięzców. Impreza, na której wręczane są nagrody Krajowej Izby Gospodarki Morskiej to największa biesiada branży morskiej, która gromadzi zwykle ok. 2 tys. gości. W tym roku nagrodę honorową, czyli "Bursztynową Kaczkę" 2018 przyznano firmie Deepwater Container Terminal Gdańsk. W uzasadnieniu napisano, że za za doprowadzenie do obecności w gdańskim porcie statków największego sojuszu kontenerowego na świecie Ocean Alliance i osiągnięcie rekordowych przeładunków (1,59 mln TEU).

Równorzędnie honorowe wyróżnienia KIGM "Bursztynowe Jajko" kapituła przyznała trzem firmom. Adampol otrzymał nagrodę za uruchomienie w 2017 r., regularnych serwisów transportu samochodów osobowych przez Port Gdańsk w relacjach eksportowych i importowych. Stocznia Crist za zbudowanie promu pasażerko-samochodowego o innowacyjnym napędzie hybrydowym (diesel-elektryczny)  P310 Elektra dla fińskiego armatora Finferries. Z kolei Polska Izba Spedycji i Logistyki otrzymała wyróżnienie za stworzenie silnej, działającej skutecznie od 25 lat organizacji branżowej firm spedycyjnych i logistycznych w istotny sposób wspierającej obrót portowo-morski w Polsce.

Kapituła po raz pierwszy uhonorowała osobę fizyczną. Wyróżnienie KIGM "Bursztynowy Ster" przyznane zostało Ireneuszowi Kuligowskiemu dyrektorowi zarządzającemu w Green Management w Gdyni i prezesowi zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków za ogromny wkład w rozwój polskiego ship managementu oraz wysiłki na rzecz stworzenia takich uwarunkowań prawnych, które spowodują powrót statków pod polską banderę.

Nagrody zostaną wręczone na corocznej gali "Wspólna Kaczka", czyli spotkaniu przedstawicieli biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy Zachodniej, oraz firm z nimi współpracujących. Spotkania odbywają się tradycyjnie w drugi piątek października, czyli w tym roku 12. Będzie to już XIX gala.

VIK