Nowe centrum magazynowe w Gdańsku

2 września 2010 (artykuł sprzed 10 lat)
Robert Kiewlicz

Kończy się budowa pierwszego budynku w centrum logistyczno - magazynowym Panattoni w Gdańsku. W sumie powstaną tu trzy budynki o powierzchni 43,4 tys. m kw. Cała powierzchnia magazynowa tego budynku jest już wynajęta.Od maja 2010 roku trwa budowa pierwszego, całkowicie już wynajętego budynku o powierzchni 7,6 tys. m kw. Pierwszymi najemcami byli ABRA SA i gdańska spółka Pika. Obecnie magazyny zlokalizowane przy ul. Elbląskiej zobacz na mapie Gdańska wynajmują także ogólnopolska firma kurierska K-EX oraz dystrybutor żywności, firma Farutex.

- Panattoni Park Gdańsk docelowo będzie się składał z 3 budynków. Zakończenie inwestycji planujemy na 2011 rok - mówi Anita Pietrykowska z Panattoni Europe.

Panattoni Park Gdańsk zlokalizowany został tuż przy trasie im. Majora Henryka Sucharskiego, będącej ostatnim fragmentem tras europejskich E 75 oraz E 77 i 500, biegnącej z portu gdańskiego do aktualnie budowanej obwodnicy południowej i autostrady A1 oraz 500 m od planowanego węzła drogowego "Błonia". Zaletą parku jest też to, że mieści się blisko portu i nowego kontenerowego terminalu głęboko wodnego DCT.

Panattoni Europe jest obecny na rynku w Polsce od 2005 roku. Od tego czasu zbudowała 21 parków logistycznych. Centra logistyczne Panattoni usytuowane są przeważnie przy trasach szybkiego ruchu, najczęściej w pobliżu istniejących bądź planowanych węzłów komunikacyjnych i autostrad.