Nowy wiceprezes w Lotosie. Odpowiadał za negocjacje z KE

20 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Robert Kiewlicz
Najnowszy artukuł na ten temat Cztery nowe koncesje Lotosu w Norwegii
Artur Cieślik był odpowiedzialny za proces uzyskania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos. Więcej zdjęć (1)

Artur Cieślik był odpowiedzialny za proces uzyskania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Artur Cieślik był odpowiedzialny za proces uzyskania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Rada Nadzorcza powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos Artura Cieślika. To prawnik od roku 2018 związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii.Nowy wiceprezes Lotosu w czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

Artur Cieślik to absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies. Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School.

Karierę zawodową rozpoczynał w dziale prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku, gdzie był zatrudniony do 2004 roku. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w okresie od roku 2000 do roku 2005. W latach 2004-2006 zatrudniony w Sygnity. Następnie od roku 2006 do roku 2018 współpracował z międzynarodową kancelarią prawną Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k. jako Senior Associate, a następnie Counsel. Od roku 2018 związany z PKN Orlen.

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych oraz prawie handlowym. Doradzał przy transakcjach dotyczących nabywania spółek i przedsiębiorstw, zarówno na rynkach publicznych, jak i niepublicznych, przy transakcjach łączenia, podziału oraz innego typu restrukturyzacjach spółek. Prowadził projekty Initial Public Offering (IPO) dla emitentów krajowych i zagranicznych na rynku regulowanym, jak również doradzał w zakresie innych kwestii dotyczących rynków kapitałowych w Polsce oraz innych jurysdykcjach Unii Europejskiej. Dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie transakcji fuzji i przejęć (M&A).

Opinie (137) ponad 10 zablokowanych

 • (2)

  Amen.

  • 111 2

  • z twarzy wygląda na konfidenta ...pytanie tylko czy służby wojskowe czy cywilne ?

   ....ktoś wie ?

   • 26 4

  • Widać że rozwoju to on nie wprowadzi tylko uwstecznienie

   Kolejny Maliniak do brania kasy

   • 10 0

 • Dawno zmiany zarządzie Lotos nie było :)

  podstawa, że absolwent KUL

  • 188 8

 • ? (1)

  BMW

  • 71 3

  • innych nie bierą

   • 17 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać