PZU Zdrowie kupuje Revimed

2 czerwca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
erka

PZU Zdrowie nabyło gdański Revimed. Podmiot od kilkunastu lat działa na trójmiejskim rynku w branży usług rehabilitacyjnych i medycyny pracy.- Nabycie Revimedu to kolejny krok zbliżający nas do stworzenia sieci placówek medycznych PZU we wszystkich głównych miastach w Polsce - powiedziała Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.
Transakcja jest elementem realizowanej strategii PZU, w której zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie z 364 mln zł w 2016 roku do 1 mld zł w 2020 r.

- Placówka Revimedu w Gdańsku stanie się bazą do powstania w niedługim czasie pełnowymiarowej, kompleksowej obsługi pacjentów PZU. Do końca roku planujemy podwoić obecnie użytkowaną powierzchnię. Rozważamy również rozszerzenie działalności przychodni o wysokospecjalistyczne procedury ortopedyczne przy współpracy z Centrum Medycznym Gamma, co doskonale uzupełniłoby jej obecny, mocno rehabilitacyjny, profil działalności - dodała Czyżewska.
Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne Revimed jest wyspecjalizowaną placówką medyczną prowadzoną w formie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, świadczącą od 2000 roku usługi zarówno pacjentom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom. Centralną postacią wśród kadry medycznej Revimedu jest dr Jacek Rafało, jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu terapii manualnej i leczenia schorzeń bólowych kręgosłupa. Jacek Rafało nadal zamierza przyjmować pacjentów w gdańskiej placówce, teraz już pod szyldem PZU Zdrowie.

erka