Pierwszy sklep budowlany też chce być punktem pocztowym

14 lipca 2021, 14:30
VIK
Bricomarche jest pierwszą siecią niespożywczą, która sięgnęła po metodę "na punkt pocztowy". Więcej zdjęć (1)

Bricomarche jest pierwszą siecią niespożywczą, która sięgnęła po metodę "na punkt pocztowy".

fot. www.galeriaszperk.com

Bricomarche jest pierwszą siecią niespożywczą, która sięgnęła po metodę "na punkt pocztowy".

fot. www.galeriaszperk.com

Kilka sklepów sieci budowlano-dekoracyjnej Bricomarche będzie działać we wszystkie niedziele, a to dzięki metodzie "na placówkę" pocztową. Ta świetnie sprawdza się w branży spożywczej. Czy w tej sytuacji za chwilę czeka nas wysyp punktów pocztowych w drogeriach i sklepach odzieżowych?Zakaz handlu w niedziele staje się fikcją. Pierwsze markety sieci Bricomarche, należące do Grupy Muszkieterów, właściciela Intermarche, będą otwarte w niedziele - ustalił portal WiadomosciHandlowe.pl. Chodzi o placówki w Poznaniu i Pabianicach (punkt InPost), które już "zapraszają swoich klientów na zakupy także w niedziele objęte zakazem handlu". Wiadomo, że placówek może być więcej. U nas sklep tej sieci jest w Galerii SzperkMapka. Są jeszcze sklepy w Pruszczu Gdańskim i Wejherowie. Większość placówek tej sieci działa na zasadzie franczyzy, czyli prowadzone są przez niezależnych przedsiębiorców.

Bricomarche korzysta z tych samych regulacji, które pozwalają na pracę w każdą niedzielę sieciom spożywczym. Markety stały się bowiem placówkami pocztowymi. A to zgodnie z prawem uprawnia do prowadzenia działalności także w niedziele.

Czytaj też:

Biedronki będą otwarte we wszystkie niedziele?Bricomarche jest pierwszą siecią niespożywczą, która sięgnęła po metodę "na punkt pocztowy". To na razie jedyny skuteczny sposób na obejście ustawy o ograniczeniu handlu. W każdą niedzielę dzięki statusowi placówki pocztowej sklepy otwiera nie tylko sieć Żabka, która zapoczątkowała ten "trend", ale również m.in. takie sieci, jak Abc, Lewiatan, Polomarket, Intermarche i Kaufland. Jeszcze trzy miesiące temu tylko kilkanaście sklepów sieci Intermarche było otwartych w niedziele. Teraz grubo ponad 200. Kilka dni temu testowe otwieranie sklepów, a właściwie punktów pocztowych w niedziele rozpoczęła sieć Biedronka. Co ciekawe, umożliwia to umowa o współpracy podpisana z... państwową Pocztą Polską.

Sklepy budowlane w TrójmieścieStatus placówki pocztowej daje możliwość pracy we wszystkie niedziele większym sklepom, które wymagają obsługi kilku pracowników (zarówno sieciowym, jak i działającym na zasadzie franczyzy). Jest to też wyjście dla małych sklepów. Dzięki temu za ladą nie muszą już stać sami właściciele (większość sieciówek, np. Żabka, działa na zasadzie franczyzy).

VIK

Opinie wybrane


wszystkie opinie (94)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.