stat

Pierwszy sklep mięsny na stacji Lotosu

9 marca 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
erka

Pierwszy sklep mięsny na stacji benzynowej postanowiła otworzyć spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą wyrobów mięsnych - Bohun ze Szczecina. Pilotażowy sklep otwarty został na jednej ze stacji Grupy Lotos w Szczecinie, ale spółka zapowiada, że ma już pomysł na rozwój tego typu punktów przy innych stacjach w kraju.Koncerny paliwowe od kilku miesięcy szykują się do wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Sklepy Orlenu i Lotosu znajdujące się przy stacjach benzynowych wyłączone zostały z zakazu i już liczą na korzyści z tym związane.

Orlen planuje poszerzenie zakresu działalności o sprzedaż hurtową mięsa i wędlin, sprzętu RTV i AGD, kosmetyków, farmaceutyków czy perfum oraz obuwia i biżuterii. Tworzy też magazyn centralny dla tych produktów. Natomiast Lotos poszedł o krok dalej i przy jego stacji otwarto już pierwszy sklep mięsny.

Firma Bohun ze Szczecina twierdzi, że nie było jej zamiarem obejście ustawy zakazującej handlu w niedzielę, choć nietypowa lokalizacja pozwala im na to.

Więcej: Przed nami pierwsza niedziela z ograniczeniami w handlu

- Naszym celem nie jest handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje nam takie możliwości. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy przetestować nowy koncept sklepu mięsnego z bogatą ofertą asortymentową, uzupełnioną o kawę, przekąski, słodycze. Pierwsze reakcje klientów są entuzjastyczne - mówi w rozmowie z Portalem Spożywczym Mariusz Borawski, prezes Bohuna. - Szeroki wybór mięs i wędlin przyciągnie okazyjnych kierowców, będących przejazdem na stacji. Da nam to możliwości dotarcia do całkowicie nowej grupy docelowej.
- Przedstawiony na zdjęciu sklep jest wynajęty przez niezależny podmiot. Placówka handlowa i stacja paliw mają osobne wejścia. Sklep jest otwarty tylko od poniedziałku do soboty, natomiast stacja paliw działa 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.
Należy wyraźnie podkreślić, że sieć stacji paliw Lotos działa transparentnie i zgodnie z ustawą określającą zasady handlu w niedziele - twierdzi Krzysztof Kopeć, koordynator
Biura Komunikacji Grupy Lotos.

Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego w 2017 roku działało w Polsce 6624 stacji benzynowych. Najwięcej stacji, bo 1758, kontroluje Polski Koncern Naftowy Orlen. Lotos na koniec roku 2017 miał 490 stacji. Wśród 490 stacji Lotosu 185 to stacje franczyzowe. Pozostałe to stacje własne, w tym 20 Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach ekspresowych. Strategia grupy Lotos na lata 2017-2022 zakłada powiększenie sieci Lotos do 550 stacji paliw.

erka