stat

Pierwszy wycieczkowiec w tym roku zawinął do Gdyni

9 maja 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Patryk Szczerba
Najnowszy artukuł na ten temat

Brazylijska fregata płynie do Gdyni

MSC Orchestra wpływający do gdyńskiego portu.

"MSC Orchestra" o długości 294 metrów i szerokości 32 metrów to pierwszy wycieczkowiec, który wpłynął w tym roku do gdyńskiego portu. Do 16 października Gdynia będzie gościć 54 duże statki wycieczkowe.Zbudowany w 2007 roku wycieczkowiec przybił do kei Nabrzeża Francuskiego zobacz na mapie Gdyni w południe. Będzie go można oglądać z ostrogi zobacz na mapie Gdyni przy Muzeum Emigracji. Odpłynie o godz. 19. Na pokładzie mieści się ponad 3 tys. pasażerów, załoga liczy 987 osób. Matką chrzestną statku jest Sophia Loren, a muzykę na uroczystość chrztu "MSC Orchestra" skomponował Ennio Morricone.

Czytaj też: Początek sezonu wycieczkowców w Gdańsku

Na pokładzie znajdują się m.in. dwa baseny, cztery jacuzzi, trasa do joggingu, kort tenisowy, symulator do gry w golfa, teatr i kino. Do Gdyni statek przypłynie jeszcze 31 maja i 21 sierpnia.

W maju "Mein Schiff 1", w czerwcu "Queen Elizabeth"Jeszcze w maju do portu zawinie mv "Mein Schiff 1", który jest największą jednostką, jaka przybije do kei Nabrzeża Francuskiego. Statek może zabrać na pokład prawie 2900 pasażerów, a załoga liczy 1000 osób. Został zbudowany w 2018 roku w fińskiej stoczni w Turku za 500 mln euro. Mierzący 316 metrów "Mein Schiff 1" w całym sezonie 2018 roku odwiedzi gdyński port sześciokrotnie. Pierwszy raz będzie można go zobaczyć 21 maja.

Dokładnie miesiąc później do Gdyni wpłynie mv "Queen Elizabeth"- najmłodsza jednostka linii Cunard, zwodowana w 2010 roku. Matką chrzestną jest brytyjska monarchini Elżbieta II. Mv "Queen Elizabeth" to jednostka o długości 294 metrów i szerokości 32 metrów. Może zabrać na swój pokład prawie 2100 pasażerów, którymi opiekuje się 940-osobowa załoga.

Przy okazji wizyty otrzyma tablicę w Alei Statków Pasażerskich.

Wycieczkowce w Gdyni w 2018 roku: terminy

Czy wycieczkowce wpływające do Trójmiasta robią na tobie wrażenie?
65%

tak, za każdym razem to fantastyczny widok

17%

tylko te największe

18%

raczej nie, zdążyły się znudzić

zakończona

łącznie głosów: 775