Po raz kolejny przyznano Anioła Biznesu

21 września 2021
Tegoroczna statuetka "Anioła Biznesu" trafiła do Grupy Lotos SA. Więcej zdjęć (3)

Tegoroczna statuetka "Anioła Biznesu" trafiła do Grupy Lotos SA.

fot. mat. organizatora

Tegoroczna statuetka "Anioła Biznesu" trafiła do Grupy Lotos SA.

fot. mat. organizatora

Aktywizacja osób starszych i schorowanych, prowadzenie świetlicy oraz organizacja spotkań, warsztatów czy koncertów to tylko niektóre z działań prowadzonych przez Fundację Adaptacja. Ciesząca się dużym zaufaniem podopiecznych i ich rodzin organizacja po raz kolejny wręczyła statuetkę "Anioła Biznesu". W tym roku wyróżniono firmę Lotos Grupa SA, która działania na rzecz społeczności senioralnej wspiera finansowo.Fundacja Adaptacja swoje działania na rzecz osób starszych, chorych i niepełnosprawnych prowadzi od 2014 r. Zajmuje się m.in. prowadzeniem świetlicy gdzie opieką otoczone są osoby cierpiące z powodu powikłań chorób wieku podeszłego tj. demencji, otępienia, schizofrenii oraz choroby Alzheimera.

Działania fundacji są nie tylko wsparciem dla osób chorych i cierpiących, ale także dla ich rodzin, które coraz częściej zostają same z problemem choroby.

- Misją fundacji jest działalność na rzecz niepełnosprawnych, chorych i samotnych, rozwój, ochrona i promocja zdrowia, promowanie zdrowego stylu życia, promowanie twórczego rozwoju osobowościowego, szeroko rozumiana działalność charytatywna oraz społecznie użyteczna, promocja i organizacja wolontariatu - tłumaczy Kordian Kulaszewicz, prezes zarządu Fundacji Adaptacja.
Przed publicznością wystąpił Damian Holecki. Więcej zdjęć (3)

Przed publicznością wystąpił Damian Holecki.

fot. mat. organizatora

Przed publicznością wystąpił Damian Holecki.

fot. mat. organizatora

Prężna działalność Klubu Seniora, Dziecka i RodzicaW fundacji działa także Klub Seniora. Jego ideą jest aktywizacja osób starszych i umożliwienie im rozwoju osobistego. W ramach zajęć podopieczni spotykają się ze specjalistami różnych dziedzin i aktywnie uczestniczą w wykładach. Seniorzy mają również możliwość uczestnictwa w wyjściach do teatru, kina, opery oraz wyjazdów na wycieczki krajoznawcze.

Fundacja Adaptacja to także Klub Dziecka i Rodzica, gdzie prowadzone są spotkania i warsztaty skierowane do rodziców dzieci niepełnosprawnych, na których opiekunowie mogą otrzymać wsparcie, pomoc psychologiczną oraz prawną. Dodatkowo fundacja angażuje się w organizację zajęć z animatorami dla dzieci, gimnastykę dla rodziców, zumbę i rytmikę dla najmłodszych.

Fundacja przy wsparciu swoich darczyńców dla swoich podopiecznych organizuje zajęcia, warsztaty, spotkania, wycieczki i koncerty. Więcej zdjęć (3)

Fundacja przy wsparciu swoich darczyńców dla swoich podopiecznych organizuje zajęcia, warsztaty, spotkania, wycieczki i koncerty.

fot. mat. organizatora

Fundacja przy wsparciu swoich darczyńców dla swoich podopiecznych organizuje zajęcia, warsztaty, spotkania, wycieczki i koncerty.

fot. mat. organizatora

Pomoc możliwa dzięki sponsorom i darczyńcomProwadzenie statutowych działań i organizacja integracyjnych koncertów i festynów w obecnych czasach to spore wyzwanie. Z problemami finansowymi mierzy się większość organizacji pozarządowych, dlatego utrzymanie i prowadzenie działalności społecznej i charytatywnej na wysokim poziomie jest niezwykle trudne.

Dlatego fundacje w ramach rozwoju Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie angażują do pomocy podmioty zewnętrzne. Podobnie jest w przypadku Fundacji Adaptacja, której we współpracę i wspólne działania udało się włączyć Grupę Lotos SA.

- Biznes Odpowiedzialny Społecznie w Fundacji Adaptacja nosi miano "Anioły Biznesu" i pod takim hasłem przewodnim w sobotę 18 września 2021 r. w Sali Koncertowej Morskiego Portu Gdynia SA odbył się koncert charytatywny na rzecz seniorów oraz osób wykluczonych społecznie, na którym gościnnie wystąpił Damian Holecki. Podczas koncertu nastąpiło uroczyste wręczenie statuetki "Anioła Biznesu" firmie Lotos Grupa SA w podziękowaniu za okazane nam wsparcie finansowe, wspólne działania na rzecz społeczności senioralnej i pomoc w bieżących działaniach fundacyjnych - dodaje Kulaszewicz.- Zachęcamy serdecznie firmy z Trójmiasta i okolic do zaangażowania się w działający w naszej Fundacji Biznes Odpowiedzialny Społecznie oraz do dołączenia do grona "Aniołów Biznesu".
Informacje dotyczące szczegółów akcji "Anioły Biznesu" oraz możliwość nawiązania partnerskiej współpracy znajdują się na stronie Fundacji Adaptacja.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (2) 2 zablokowane

 • Lepiej

  Lepiej niech urzędy w Trójmieście się przyjrzą jak te wszystkie fundacje działają co niby pomagają w aktywizacji i szukaniu pracy. Te fundacje potrzebują tylko cudzych CV i orzeczeń by mieć podstawę ze pomagają i dalej

  Lepiej niech urzędy w Trójmieście się przyjrzą jak te wszystkie fundacje działają co niby pomagają w aktywizacji i szukaniu pracy. Te fundacje potrzebują tylko cudzych CV i orzeczeń by mieć podstawę ze pomagają i dalej dostawać dotacje ale tylko dla swoich potrzeb by mieć spokojna robotę. Czasem to aż żal ściska jak to funkcjonuje i nikt nad tym nie na kontroli.

  • 6 0

 • Praca dla 1 nacji

  To układy nie Pomorze ,miasto i zatrzymują inicjatywy świadomie i podle

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.