Pracodawcy Pomorza nagrodzili najlepszych na Gali Evening

27 stycznia 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Wioletta Kakowska-Mehring

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia, firma Izohan, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Izobud, firma Netz oraz LPP to "najlepsi wśród równych" Gali Evening, która odbyła się w Amber Expo w Gdańsku. Pracodawcy Pomorza przyznali nagrody w konkursie "Pomorski Pracodawca Roku". Tegoroczna nagroda specjalna, czyli "Złoty Oxer" trafił do twórców sukcesu Browaru Amber.- Tradycją naszego środowiska gospodarczego są doroczne spotkania pracodawców podczas których nagradzamy najlepszych spośród nas. Tych którzy w swojej codziennej pracy oprócz osiągania satysfakcjonujących wyników ekonomiczno-gospodarczych kierują się zasadami etyki zawodowej i odpowiedzialności zawodową. Tych, którzy za swój obowiązek uważają nie tylko terminowe regulowanie swoich zobowiązań, ale również tworzenie właściwych warunków pracy i rozwoju pracowników - powiedział Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza.
Konkurs "Pomorski Pracodawca Roku" organizują Pracodawcy Pomorza, czyli największa i najstarsza pomorska organizacja zrzeszająca firmy o różnym profilu działalności, formie własności i wielkości. Jury zawsze podkreśla, że każdy z pracodawców wskazany przez Komisję Konkursową to Primus Inter Pares.

- Są najlepsi wśród równych, choć postanowiliśmy wyróżnić po jednej w każdej kategorii - dodaje Zbigniew Canowiecki.
Tegoroczna gala jak zwykle miała uroczystą oprawę. Przybyło na nią ponad 750 osób, przede wszystkim przedstawiciele i właściciele pomorskich firm, oraz przedstawiciele samorządów i instytucji. Gościem specjalnym Gali był wybitny aktor prof. Jerzy Stuhr, a upominkiem jego najnowsza książka pt. "Moje smoki na dobre i złe". Dzień później, 27 stycznia, Jerzy Stuhr wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w monodramie pt. "Kontrabasista", przygotowanym m.in. z myślą o uczestnikach Gali Evening. Wśród gości oklaskujących laureatów znaleźli się też m.in. wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz i marszałek pomorski Mieczysław Struk.

Konkurs rozstrzygany jest w czterech kategoriach: mikro przedsiębiorstwo (zatrudniające do 9 pracowników), małe przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 10 do 50 pracowników), średnie przedsiębiorstwo (zatrudnienie od 51 do 250 pracowników) i duże przedsiębiorstwo (zatrudnienie powyżej 250 pracowników).

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo statuetka Pomorski Pracodawca Roku 2017 trafiła do firmy Netz z Gdańska. Przedsiębiorstwo od 24 lat zajmuje się outsourcingiem usług IT dla biznesu, dostarczając zaawansowane i nowoczesne rozwiązania. Firma zdobyła tytuł Partnera Roku IBM, Lenovo i Microsoft. W tej kategorii laureatami zostali także: CADEvent z Gdańska i Dachy Patryk Bianga z Lęborka. W kategorii małe przedsiębiorstwo główną nagrodę zdobyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Izobud z Gdańska. Głównym przedmiotem działalności firmy jest handel materiałami budowlanymi. Laury w tej kategorii otrzymała także gdańska firma cukiernicza Baccate, gdyńska spółka technologiczna Monolit IT oraz firma Tritum Group z Gdyni.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo przedsiębiorstwo główną nagrodą wyróżniono firmę Izohan z Gdyni. Firma działa od 1989 roku i zajmuje się produkcją materiałów do hydroizolacji. W tej kategorii laureatami zostali także firmy: Femax z Gdańska, Sevenet z Gdańska oraz Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych z Lęborka. W kategorii duże przedsiębiorstwo statuetka trafiła do Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia. Firma od 26 lat działa na rynku i stała się jednym z liderów w branży ubezpieczeniowej. Laury w tej kategorii otrzymała także firma International Paper-Kwidzyn, Marcopol z Chwaszczyna oraz firma Omida z Gdańska.

Tytuł Pracodawcy Roku Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot 2017 otrzymała firma LPP założona w 1991 roku przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca. Dziś jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm odzieżowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Gdańskie przedsiębiorstwo jest właścicielem marki Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay.

Nagroda specjalna - "Złoty Oxer" - przyznawany za konsekwencję i determinację w budowaniu własnej firmy przypadł w tym roku Danucie i Andrzejowi Przybyło właścicielom Browaru Amber. Firma powstała w 1994 roku. Dziś piwa z Bielkówka cenione są nie tylko w regionie, ale w Polsce, a także za granicą. Oxer jest trudną, podwójną przeszkodą w skokach jeździeckich, dlatego "Złoty Okser" to nagroda przyznawana wyjątkowym przedsiębiorcom, którzy budując od podstaw swoją firmę, kierowali się wizją rozwojową i konsekwencją w realizacji przyjętych celów strategicznych.

Statuetkę Primum Cooperatio, którą wyróżniane są osoby reprezentujące pomorskie środowisko akademickie, za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce otrzymał prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski, który kieruje Katedra Systemów Multimedialnych i specjalności naukową inżynieria dźwięku i obrazu na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

W tym roku przyznano też nagrody dla firm i podmiotów odpowiedzialnych społecznie. Wręcza je w ramach projektu "Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na subregion metropolitarny". W kategorii Podmiotów Ekonomii Społecznej "Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie" nagrodę otrzymała Fundacja Innowacji Społecznej z Gdańska. W kategorii Firma "Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie" wyróżnienie otrzymało przedsiębiorstwo Orbis Region Północ.

Opinie (73) ponad 10 zablokowanych

 • LPP za wyzysk pracowników ?

  To chyba jakiś żart !

  • 142 9

 • Pracodawcy oceniają i nagradzają samych siebie (4)

  to trochę absurdalna idea.

  • 141 3

  • żart jakiś

   • 18 4

  • Bo Trójmiasto (2)

   to taka mała Sycylia.

   • 19 8

   • Srycylia chyba (1)

    • 2 6

    • re

     Morda lemingu

     • 5 1

 • ufff mojego szefa tam nie było

  całe szczęście !

  • 44 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.