Paweł Majewski, prezes Lotosu, został prezesem PGNiG

10 listopada 2020, 19:40
Robert Kiewlicz
aktualizacja:17:14 (11 listopada 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Saudowie zainteresowani rafinerią Lotosu

Paweł Majewski, dotychczasowy prezes Grupy Lotos, został powołany przez radę nadzorczą PGNiG z dniem 12 listopada 2020 r. na stanowisko prezesa spółki. Majewski od lutego 2020 roku zajmuje stanowisko prezesa Grupy Lotos.AKTUALIZACJA 17.14: Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Lotos ze skutkiem na koniec dnia 11 listopada 2020 roku. Jako powód rezygnacji wskazał powołanie go do pełnienia funkcji prezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.


Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Menadżer z doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos, wiceprezesa zarządu Huty Stalowa Wola SA, członka zarządu w DO&CO Poland Sp. z o.o. oraz prezesa zarządu Airport Cleaning Service Sp. z o.o. Posiada również doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w Petrolot Sp. z o.o. (obecnie Orlen Aviation Sp. z o.o.), a także jako dyrektor Pionu Zarządzania Marżą Zmienną i Produkcją w PGNiG Termika SA.

Członek Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. Ponadto, zasiadał w radach nadzorczych m.in.: ZEM Łabędy Sp. z o.o., Jelcz Sp. z o.o. oraz Lotniczy Catering Service Sp. z o.o.