Rekompensaty za wzrost cen energii już od stycznia 2022 r.

20 listopada 2021, 18:05
erka
Dopłaty do wysokich rachunków za energię elektryczną są możliwe już od stycznia 2022 r. Więcej zdjęć (1)

Dopłaty do wysokich rachunków za energię elektryczną są możliwe już od stycznia 2022 r.

fot. 123rf/:bwylezich

Dopłaty do wysokich rachunków za energię elektryczną są możliwe już od stycznia 2022 r.

fot. 123rf/:bwylezich

Już od stycznia 2022 r. mogą zacząć obowiązywać rekompensaty za wzrost cen energii elektrycznej - zapowiedział w TVN 24 wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dopłatami mogłoby zostać objętych około 3 mln osób, a głównym kryterium przyznania rekompensaty będą dochody.Podwyżki cen energii. Prąd i gaz będą jeszcze droższe- Rekompensaty w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej mogą być wypłacane gospodarstwom domowym od stycznia przyszłego roku - powiedział w sobotę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk - Rekompensaty mogą zacząć być wypłacane od 1 stycznia 2022 r., ale równie dobrze można je wprowadzić i w lutym lub marcu z mocą od 1 stycznia.

Dodatek energetyczny według kryterium dochodowegoChodzi o projekt nowelizacji prawa energetycznego. Nowe przepisy mają zapewnić tzw. odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej i paliw gazowych możliwość wystąpienia z wnioskiem do sprzedawcy energii o wsparcie finansowe wobec zaległych i bieżących należności za energię.

Dopłaty do rachunków już od stycznia 2022 r.Górnym kryterium do pobierania dodatku energetycznego będą dochody nieprzekraczające 1563 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1115 zł w gospodarstwie wieloosobowym.

Energa z zyskiem wyższym o prawie 250 proc. niż przed rokiem.Dodatki przyznawane będą na okres sześciu miesięcy, a do ich otrzymania wystarczy przedstawienie faktury zamiast kopii umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowej. To ma znacznie uprościć procedurę.
Czy odczuwasz znaczny wzrost cen energii elektrycznej?
79%

tak, jest on coraz bardziej dotkliwy

13%

tak, ale nieznacznie

8%

nie, zupełnie tego nie odczuwam

zakończona

łącznie głosów: 1506

erka

Opinie wybrane


wszystkie opinie (286)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać