stat

Remontowa Shipbuilding buduje prom dla kanadyjskiego armatora

4 lutego 2020, 7:55
VIK
Najnowszy artukuł na ten temat

Remontowa Shipbuilding buduje prom dla BC Ferries

W Remontowa Shipbuilding rozpocznie się budowa czwartego z serii, gazowego promu pasażersko-samochodowego, zamówionego przez kanadyjskiego armatora BC Ferries. Statek ma być przekazany do eksploatacji w 2022 roku.Statek budowany jest w oparciu o podpisany w listopadzie ubiegłego roku kontrakt na budowę nowego, w pełni wyposażonego promu klasy "Salish". Nowy prom ma zastąpić jednostkę Mayne Queen i obsługiwać, wspólnie ze statkiem Queen of Cumberland, linię Swartz Bay - Southern Gulf Islands w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie.

Dziś odbędzie się uroczyste rozpoczęcie cięcia pierwszych blach. Statek ma być gotowy w 2022 r.

Współpraca Stoczni z kanadyjskim partnerem BC Ferries rozpoczęła się przed pięcioma laty podpisaniem kontraktu na budowę trzech dwustronnych promów pasażersko-samochodowych przekazanych armatorowi w latach 2016-2017. Nowy prom budowany będzie według takiego samego projektu, opracowanego przez należące do Holdingu Remontowa biuro Remontowa Marine Design & Consulting. Spełniać będzie zarówno wymogi klasyfikatora, tj. Lloyd's Register, pod którego nadzorem zostanie zbudowany, oraz agendy rządowej, tj. Transport Canada. 

Prom będzie mógł zabrać na pokład 150 samochodów osobowych oraz prawie 600 pasażerów. Statek posiadać będzie silniki Dual Fuel, umożliwiające pracę zarówno w trybie diesel, jak i LNG.

VIK