Rodzinny biznes z Gdyni. Omnioxy rusza z zapisami na akcje

11 listopada 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Robert Kiewlicz
Omnioxy to firma rodzinna, której założycielami i głównymi udziałowcami jest dwóch braci oraz ich ojciec. Na zdjęciu Adam i Marcin Cegielscy Więcej zdjęć (7)

Omnioxy to firma rodzinna, której założycielami i głównymi udziałowcami jest dwóch braci oraz ich ojciec. Na zdjęciu Adam i Marcin Cegielscy

mat.prasowe

Omnioxy to firma rodzinna, której założycielami i głównymi udziałowcami jest dwóch braci oraz ich ojciec. Na zdjęciu Adam i Marcin Cegielscy

mat.prasowe

Rodzinna firma z Gdyni - Omnioxy, która zajmuje się produkcją i dystrybucją łagodnych komór hiperbarycznych - właśnie uruchomiła emisję akcji. Zapisy ruszają 11 listopada. Środki pozyskane dzięki akcjonariuszom spółka przeznaczy na dalszy rozwój, w tym uruchomienie produkcji nowych modeli w Polsce, a także na ekspansję na kraje europejskie.



Ponad połowa środków pozyskanych z emisji przeznaczona zostanie na badania i rozwój, a jedna czwarta na ekspansję zagraniczną. Jako rozwój firma rozumie uruchomienie własnej linii produkcyjnej kolejnych modeli łagodnych komór hiperbarycznych oraz generatorów.

Rozwój i produkcja w Polsce



Firma planuje stworzenie zupełnie nowej linii komór o unikalnych parametrach, a także uruchomienie produkcji generatorów do komór już produkowanych.

- Planujemy na początek czysty montaż elementów pochodzących od lokalnych podwykonawców według naszej myśli technicznej i dokumentacji. Nie chcemy uruchamiać u nas procesu obróbki blach, spawania, cięcia, formatowania. To nie ma sensu przy tej skali produkcji. Mamy spore znajomości w branży obróbki blach i tworzyw i znalezienie odpowiednich wykonawców do "brudnych" prac będzie dość łatwe. U nas planujemy prace badawczo-rozwojowe, czysty montaż pomalowanych i pospawanych elementów, następnie wykańczanie detali oraz testy poprodukcyjne - wyjaśnia Adam Cegielski, prezes Omnioxy SA.

Założyciele Omnioxy podpisali też umowę lock-up, w której zobowiązują się do niezbywania akcji przez trzy lata od zakończenia emisji lub sześć miesięcy po wejściu spółki na giełdę.

Rodzinny biznes z Gdyni



Omnioxy to firma rodzinna, której założycielami i głównymi udziałowcami jest dwóch braci oraz ich ojciec. Wcześniej przez kilkanaście lat zajmowali się prowadzeniem firmy działającej w branży maszyn do cięcia strumieniem wody. Obecnie spółka ma na koncie 117 sprzedanych komór hiperbarycznych. Jej obrót z ostatnich dwunastu miesięcy wyniósł ponad 4,82 mln zł, w tym zysk ponad 606 tys. zł. Tylko w sierpniu 2020 roku firma zanotowała swój rekordowy przychód na poziomie 599 tys. zł, a w październiku przyjęła rekordową liczbę zamówień - 18 komór.

Poza samą sprzedażą komór firma świadczy także usługi serwisowe i marketingowe swoim klientom, pozostając z nimi w stałym kontakcie. Taka relacja pozwala na ciągle zbieranie informacji zwrotnych i doskonalenie produktu. Z uwagi na wciąż małą świadomość społeczną firma prowadzi także działania edukacyjne pod szyldem Akademii Omniox.

- Wszystkie gabinety, z którymi nawiązujemy współpracę, traktujemy jak część rodziny Omnioxy. Zapewniamy im nie tylko przeszkolenie, ale także kompleksowe wsparcie marketingowe, know-how i wszelką pomoc w prowadzeniu dochodowego biznesu - wyjaśnia Cegielski.

Opinie (45) 6 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (3)

  Lock up nie dotyczy Ciebie tylko dotychczasowych akcjonariuszy, czyli właścicieli. Możesz kupić i sprzedać na jednej sesji

  • 6 3

  • Nie chodzi o lockup, tylko o to, ze nie wchodza narazie na gielde (1)

   Wiec o jakiej sesji piszesz, jak nie beda nigdzie notowani?A czy wejda i kiedy to nie wiadomo teraz.....

   • 8 0

   • To ogólne wyjaśnienie lockupu. Nikt ci nie każe tego kupować. Resztę doczytaj w ich ofercie

    • 1 2

  • tu nie ma sesji

   kupujesz akcje na wolnym rynku. Na giełdzie jesteś trochę chroniony bo firmy musza spełniać warunki stawiane przez GPW. Tutaj stajesz się wspólnikiem rodzinnego biznesu... Ryzyko inwestycji imho większe. Co nie znaczy, że to zła inwestycja.

   • 3 0

 • Fajne te bojlery ;) niezły pomysł. Powodzenia!!!

  • 12 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać