Ruszyła 17. edycja konkursu Gdyński Biznesplan

15 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
erka

Tylko do 31 stycznia 2019 roku można składać zgłoszenia do uczestnictwa w 17. już edycji konkursu "Gdyński Biznesplan". Konkurs, choć z nazwy gdyński, to ma charakter ogólnopolski. Na zwycięzcę czeka 30 tys. złotych.Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2019 r. za pośrednictwem strony internetowej. Autorzy pomysłów zakwalifikowanych do kolejnego etapu będą mogli wziąć udział w szkoleniach i warsztatach, podczas których dowiedzą się m.in., jak skonstruować dobry biznesplan, jak zbadać rynek, szacować budżet, jak promować swoją firmę, produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły, na jakie aspekty prawne trzeba zwrócić uwagę prowadząc firmę. Zwieńczeniem tego etapu będzie złożenie gotowych biznesplanów. Autorzy najlepszych zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury. Na zwycięzce czeka nagroda główna w wysokości 30 tys. złotych.

W konkursie "Gdyński Biznesplan" mogą wziąć udział wyłącznie studenci wszystkich rodzajów studiów: stacjonarnych, zaocznych, podyplomowych, licencjackich, inżynierskich czy magisterskich. Inicjatywa jest skierowana do osób, które planują założenie działalności gospodarczej lub prowadzą już firmę i chcą ją rozwinąć, np. wprowadzając nowy produkt lub usługę. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych - zgłaszać mogą się osoby z całego kraju i z zagranicy.

"Gdyński Biznesplan" organizowany jest przez Miasto Gdynia nieprzerwanie od 2003 roku. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób. Głównymi partnerami konkursu są bank PKO BP, Refinitiv oraz Radmor.

erka