SisCom ze wsparciem od ARP

19 stycznia 2021, 9:50
erka
- Dzięki grantowi podniesiemy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób - mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom s.c. Więcej zdjęć (1)

- Dzięki grantowi podniesiemy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób - mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom s.c.

mat.prasowe

- Dzięki grantowi podniesiemy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób - mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom s.c.

mat.prasowe

Gdyńska spółka SisCom otrzymała wsparcie w wysokości 800 tys. zł na rozbudowę magazynu, co pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako kluczowego dostawcy w sektorze e-commerce na polskim rynku. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza realizującej konkurs grantowy "Invest in Pomerania 2020". Konkurs skierowany jest też do firm, na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19.Spółka SisCom powstała w 2006 r. w Gdyni. Zajmuje się dostarczaniem przez internet artykułów wyposażenia wnętrz, mieszkań, sprzętu sportowego oraz akcesoriów dziecięcych. Jej działalność została wyróżniona już kilkukrotnie w rankingach najlepszych sklepów internetowych w następujących kategoriach: sport, artykuły dla dzieci, zdrowie i uroda.

- Rynek e-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Aby utrzymać się na nim, konieczne są stałe inwestycje i adaptacja do nowych potrzeb. Nasza inwestycja ma zapewnić nam nie tylko stabilną pozycję, ale też dalszy rozwój. Dzięki nowym możliwościom magazynowym będziemy również coraz śmielej myśleć o ekspansji eksportowej, gdzie również już dzisiaj jesteśmy aktywni. Dzięki grantowi podniesiemy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób - mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom s.c.
Kluczowym elementem operacji logistycznych firmy jest zaplecze magazynowe, które zgodnie z podpisaną umową na dofinansowanie inwestycji zostanie znacząco powiększone. Całkowita wartość rozbudowy szacowana jest na prawie 16,5 mln zł. i poza halą magazynową obejmuje także przygotowanie gruntu pod budowę, rozbudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, parkingu na 40 miejsc oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Inwestycja zlokalizowana jest przy gdańskim lotnisku.

Przeznaczone przez Zarząd Województwa Pomorskiego środki na granty inwestycyjne pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego. Realizowany konkurs umożliwia dofinansowanie rozwoju sektora MŚP, w tym firm, na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia COVID-19. Kolejne umowy w ramach konkursu grantowego "Invest In Pomerania 2020" dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego będą podpisywane sukcesywnie. Więcej informacji o samym konkursie na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza.

erka