Skorzystaj z leasingu 0 procent dla firm

12 czerwca 2015 (artykuł sprzed 5 lat)

Leasing w Polsce wciąż efektywnie rośnie w siłę. To od lat bardzo popularna forma finansowania nie tylko przedsiębiorstw, ale również osób fizycznych. Dzisiaj każdy, kto decyduje się na zakup auta może na bardzo opłacalnych warunkach wziąć leasing. O jednej z najkorzystniejszych ofert na rynku opowiada Maciej Gniewkowski, doradca ds. leasingu.Leasing bardzo mocno ugruntował swoją pozycję na polskim rynku. Ze świecą szukać firm, które nie korzystają z leasingu. Dlaczego tak się dzieje?

Maciej Gniewkowski: w dzisiejszych realiach wielu przedsiębiorców planujących nabycie pojazdu czy też samochodowej floty ma dylemat: kupić za gotówkę czy też wziąć leasing. Ja staram się rozwiewać te wątpliwości, bo tak naprawdę odpowiedź jest prosta. Teoretycznie najłatwiej kupić samochód za gotówkę. Tylko w teorii. Dla przedsiębiorców - to jak dobrze wiemy - niezbyt korzystna opcja. A powodów jest przynajmniej kilka.

Przede wszystkim firmy kupujące pojazdy za gotówkę zmniejszają swój kapitał obrotowy...

Dokładnie tak, a tym samym pozbawiają się płynnej rezerwy. Po drugie przedsiębiorstwo nie może od razu umieścić w kosztach całej kwoty przeznaczonej na zakup, gdyż okres amortyzacji nowego pojazdu wynosi aż 60 miesięcy, a używanego 30. Po trzecie firmy uzyskują tzw. tarczę podatkową, czyli korzyści osiągane w podatkach dochodowych. W końcu po czwarte, aktualnie firmy leasingowe oferują swoim klientom bardzo korzystne oprocentowanie.

No właśnie dzisiaj grupy leasingowe kuszą klientów - czy to przedsiębiorców czy też osoby fizyczne - bardzo atrakcyjnymi ofertami.

Firma, z którą współpracuję posiada w swoim portfelu produktów jeden z najkorzystniejszych aktualnie na rynku leasingów dla firm. To leasing 0 proc., czyli idealna alternatywa dla kupujących za gotówkę. Osoby, które słyszą o zerowym oprocentowaniu bardzo często myślą, że to chwyt marketingowy. Tak nie jest. Zresztą warto się przekonać.

Tak dobra oferta bez ukrytych kosztów może budzić pewne wątpliwości. Nie chce się w to wierzyć.

A jednak. Można to w łatwy sposób zobrazować. Przykładowo, kupujemy pojazd osobowy lub ciężarowy do 3,5 tony o wartości 100 tys. zł. Wymagana jest wpłata własna 45 proc., czyli jak łatwo wyliczyć to 45 tys. zł. Minimalny okres leasingu wynosi 24 miesiące przy wykupie 19 proc. Zatem po przeliczeniu, miesięczna rata wyniesie 1,5 tys. zł. Osoby, które są zainteresowane tak korzystną ofertą muszą się spieszyć, gdyż promocja potrwa do końca września tego roku.

W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z doradcą.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł