Skuteczne uwalnianie od nieuczciwych najemców - CBBP działa w obronie prawa własności

29 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)

- Jeśli Twoje mieszkanie nielegalnie zajmuje lokator, który nie płaci czynszu, często "chroni go" polskie prawo, które przeciwdziała bezdomności, a tym samym występuje przeciwko prawu własności. Nakaz eksmisji jest narzędziem pracy komornika, który ma związane ręce ze względu na braki lokalowe. Cała procedura trwa nawet kilkanaście miesięcy, co i tak nie rozwiązuje sprawy. Lokator wciąż zajmuje lokal wbrew woli i na koszt właściciela - mówi zarządzająca Centralnym Biurem Bezpieczeństwa Personalnego.Trojmiasto.pl: Branża, w której działacie nie kojarzy się najlepiej...

Detektyw Paulina Wyzińska: Cały czas walczymy z tymi skojarzeniami, bo nasze działania zawsze są zgodne z prawem. Pomagamy właścicielom odzyskać ich własność, zajmowaną przez nielegalnych lokatorów. Branża jest trudna, a praca stresująca, ale wiara w ideę, że działamy w słusznej sprawie jest ważniejsza. Z naszego doświadczenia wynika jednoznacznie, że większość osób, które wynajmują nieruchomości i nie płacą czynszu, to kombinatorzy, którzy planują życie na cudzy koszt i wykorzystując słabość instytucji państwowych oraz zawiłość procedur przez długi czas naciągają innych.

W jaki sposób pomóc właścicielom nieruchomości?

- Nie tracimy czasu na telefony czy wysyłanie listów, których nikt nie odbiera. Stawiamy na bezpośrednie spotkania i skuteczne, polubowne negocjacje eksmisyjne. Przeciętny czas realizacji to 14 dni od momentu przyjęcia dokumentów.

Jak one przebiegają? Wielu osobom kojarzą się z zastraszaniem.

- Osobiście jeżdżę na te negocjacje, więc nie ma mowy o przemocy. Poza tym nielegalni lokatorzy na miejsce zawsze wzywają od razu policję. Policja ingeruje w spory cywilno-prawne. Dlatego od początku nagrywamy naszą wizytę, bo nieuczciwe i niepłacące za wynajem osoby wymyślają przeróżne oskarżenia. Przebywanie w lokalu wbrew woli właściciela podlega pod art. 193 KK. Obecne trendy na rynku nieruchomości to procedery, gdzie lokatorzy wykorzystując nieudolne polskie praw wykorzystują cudzą własność, nie płacą, bo według prawa nikt nie może wyrzucić ich na bruk oraz dewastują i okradają lokale.

Negocjacje eksmisyjne z takimi ludźmi nie są zapewne łatwe. Macie schematy pracy?

- Każda sprawa jest inna, a musi skończyć się nie tylko dobrowolnym opuszczeniem lokalu, ale też podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego. Jesteśmy zawsze przygotowani merytorycznie, a cała dokumentacja jest sprawdzana przez kancelarię prawną, która z nami współpracuje. Każde negocjacje to inna historia ludzi. Niestety - za każdym razem jest ten sam sposób myślenia: życie na cudzy koszt. Niezależnie od tego czy działamy w Trójmieście, w Lublinie czy Warszawie, bo zlecenia spływają z całej Polski.

Bywają sytuacje trudne, agresywni najemcy?

- Tak, dlatego nagrywamy całą wizytę. Poza tym nasi agenci pracują w kominiarkach, by chronić swój wizerunek, zgodnie z art. 23 Kodeksu Cywilnego. Zakres usług jest kompleksowy i zawsze dostosowany zarówno do klienta, jak i nielegalnego lokatora, któremu oferujemy pomoc - transport, magazynowanie, dozór, asysta, wyznaczony dzień wyprowadzki.

Zdarzają się pomyłki?

- Nie, bo działamy wyłącznie na podstawie dokumentów i przyjmujemy wyłącznie zlecenia niebudzące wątpliwości. Wspierają nas w działaniach dwie kancelarie prawne i to one zabezpieczają część formalną zlecenia. Nasi agenci to doświadczeni ludzie, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu negocjacji, mediacji oraz zagadnień z zakresu prawa. Nie ma więc mowy o tym, by przyjąć budzące wątpliwości zlecenie. To mogłoby zaprzepaścić naszą ciężką pracę i spowolnić rozwój firmy.

Rozwój w jakim kierunku?

- Zajmujemy się nie tylko negocjacjami eksmisyjnymi. Świadczymy też usługi detektywistyczne, asysty podczas spotkań i transakcji biznesowych czy wizyt w sądach. Zajmujemy się również kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami wraz z pilnowaniem regularnych płatności najemców. Cały czas będziemy też stawać w obronie prawa własności, bo naprawdę wierzymy w tę ideę, a przez zmniejszenie stawek, komornikom nie opłaca się tym tematem zajmować. Do tej pory uczciwi ludzie byli w starciu z oszustami pozostawieni samym sobie. Dlatego właśnie stworzyliśmy pierwszą w Polsce firmę o takim profilu działalności.

Ku przestrodze - wyciągając pomocną dłoń, działając w obronie prawa własności.

Centralne Biuro Bezpieczeństwa Personalnego

ul. Zbożowa 54
81-020 Gdynia
tel: 790 850 921
e-mail: biurocbbp@gmail.com

www.biurocbbp.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł