Startupy z zagranicy w Trójmieście

4 grudnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
erka

Ultraszybkie płatności przez telefon, wirtualna rzeczywistość przewidująca katastrofy czy nowatorskie impregnaty przeciwogniowe: takie rozwiązania technologiczne "przywiozły" do Polski startupy biorące udział w akceleratorze Space3ac. Właściciele firm otrzymali w sumie 1 mln 558 tys. 919,90 zł finansowania, wdrożyli dziewięć projektów pilotażowych i przez najbliższe lata będą się starały podbić polski rynek.2 grudnia 2019 roku w O4 coworking w Gdańsku odbył się Demo Day programu akceleracyjnego Poland Prize powered by Space3ac. W wydarzeniu wzięło udział dziewięć startupów z USA, Ukrainy, Korei Południowej, Rosji, Litwy, Niemiec i Luksemburga. Przez ostatnie trzy miesiące firmy te wdrażały swoje projekty u Partnerów akceleratora, m.in.: Orange Polska, PZU LAB, Olivia Business Centre, Port Gdańsk.

Podczas Demo Day wyróżniono cztery startupy, którym przyznano dodatkowe granty o łącznej wartości 20 tys. euro. Wśród nagrodzonych znaleźli się Zlick, Ondato, 3D Visual Risk oraz Time for Machine.

Gdański akcelerator Space3ac pomógł już ponad 20 startupom spoza Polski. Spośród nich świetne wyniki w sprzedaży osiągnęła firma Zlick, która oferuje najszybsze i najprostsze płatności przez telefon i zdobyła już klientów, takich jak Ringier Axel Springer, Orange, Play, T-Mobile. Obecnie firma negocjuje umowy z kilkoma kolejnymi klientami. Inne wsparte przez akcelerator startupy także aktywnie działają na naszym rynku. FuchemCEE zajmujący się substancjami ognioodpornymi przygotowuje się do postawienia linii produkcyjnej w Polsce, podobnie jak inny z absolwentów programu zajmujący się produkcją zestawów edukacyjnych - Time for Machine. Firmom, takim jak SentiSquare, zajmującym się przetwarzaniem ogromnych ilości danych tekstowych w każdym języku za pomocą sztucznej inteligencji Space3ac pomogło w rozpoczęciu współpracy z firmami telekomunikacyjnymi.

erka