Świąteczny klimat w książkach z Trójmiasta

24 grudnia 2021, 7:30
Magdalena Raczek
Książki w bożonarodzeniowym klimacie od trójmiejskich autorów i wydawców sprawią wam wiele radości podczas świątecznych dni. Więcej zdjęć (6)

Książki w bożonarodzeniowym klimacie od trójmiejskich autorów i wydawców sprawią wam wiele radości podczas świątecznych dni.

fot. racorn/ 123rf.com

Książki w bożonarodzeniowym klimacie od trójmiejskich autorów i wydawców sprawią wam wiele radości podczas świątecznych dni.

fot. racorn/ 123rf.com

Jak co roku w okolicy Świąt Bożego Narodzenia w księgarniach pojawiło się wiele świątecznych tytułów. Książki w bożonarodzeniowym klimacie od trójmiejskich autorów i wydawców na pewno sprawią wam wiele radości, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, ale też po nim. Mamy dla was kilka propozycji, których wspólnym mianownikiem jest magia świąt. Zachęcamy do czytania i przyjemnego spędzania czasu z lekturą.Księgarnie z Trójmiasta


"Drzewko szczęścia" Magdalena Witkiewicz Więcej zdjęć (6)

"Drzewko szczęścia" Magdalena Witkiewicz

mat. prasowe wydawnictwa

"Drzewko szczęścia" Magdalena Witkiewicz

mat. prasowe wydawnictwa

"Drzewko szczęścia" - Magdalena WitkiewiczBestsellerowa autorka i specjalistka od szczęśliwych zakończeń - Magdalena Witkiewicz co roku przygotowuje dla swoich czytelników świąteczną propozycję. Dwa lata temu była to powieść "Uwierz w Mikołaja", rok temu "Listy pełne marzeń", a w tym roku jest to "Drzewko szczęścia" (wyd. Filia). Ciepła, rodzinna atmosfera książki przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie pióro tej pisarki.

Główną bohaterką książki jest seniorka rodu - Kornelia Trzpiot, która stara się scalić na nowo rozsypującą się rodzinę. Rodzina z kolei stara się ukryć przed nią różne sekrety, jednak Kornelia widzi i wie wszystko. Nowa powieść Witkiewicz to pełna humoru i lekka powieść, w której nie brak uniwersalnych wartości, takich jak rodzina i miłość. Idealna lektura na długie zimowe wieczory.

Recenzje książek z Trójmiasta"Siedem życzeń" - różni autorzy"Siedem życzeń" Więcej zdjęć (6)

"Siedem życzeń"

mat. prasowe wydawnictwa

"Siedem życzeń"

mat. prasowe wydawnictwa

Jest jeszcze jedna książka dla fanów Magdaleny Witkiewicz i innych popularnych autorów literatury obyczajowej, ale nie tylko. Wśród autorów opowiadań zajdziemy również m.in znaną gdyńską pisarkę - Małgorzatę Wardę. Mowa o zbiorze opowiadań pt. "Siedem życzeń", wydanych również przez oficynę Filia. Jeden pensjonat, jeden wieczór i siedem opowieści.

- Mazurska Piękna Góra zostaje zupełnie odcięta od świata. Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a telefony komórkowe milkną, zamiast przekazywać gorące życzenia. W małym pensjonacie "Pod Kurą" koło Pięknej Góry tej nocy, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Ludzie, którzy mieli już nigdy się nie spotkać, znów padną sobie w ramiona. Niemożliwe stanie się możliwe. A wszystko przez śnieg, czarną kurę i... Najlepsze Radio Świata - czytamy w opisie wydawcy.
Przeczytaj także: Świąteczne książki autorów z Trójmiasta 2020

"Niezapowiedziany gość" - różni autorzy"Niezapowiedziany gość" Więcej zdjęć (6)

"Niezapowiedziany gość"

mat. prasowe wydawnictwa

"Niezapowiedziany gość"

mat. prasowe wydawnictwa

Wielbiciele książek Małgorzaty Wardy znajdą jej utwór jeszcze w innym zbiorze. To "Niezapowiedziany gość" (wyd. Muza) - tom niezwykłych opowiadań, idealnych na długie zimowe wieczory. W książce mistrzynie polskiej literatury obyczajowej, tj.: Agnieszka Krawczyk, Katarzyna Misiołek, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Sabina Waszut i Ilona Gołębiewska stworzyły siedem magicznych opowieści o tym, że nic nie stoi w miejscu. Świąteczny czas przynosi prezent każdemu, a los odmienia się niekiedy w niewytłumaczalny sposób. Mamy tutaj historie o miłości, która przychodzi niezapowiedziana i zwykle wtedy, gdy najmniej się jej spodziewamy.

- Niespodziewani goście zjawiają się nagle, bez uprzedzenia. Mateusz przywozi list, na który się nie czeka. Dominika źle skręca, wracając zaśnieżoną leśną trasą. Kamila pokonuje długą drogę, by w grudniową noc, na mazurskim pomoście spotkać Janka. Sergiusz przyjeżdża prawdziwym psim zaprzęgiem. Manuel, miłośnik mrożonej kawy, zstępuje z wysokości - czytamy w opisie wydawcy.
Przeczytaj także: Ma 24 lata i napisała już... 13 powieści

"Gdy zasypie śnieg" - Agata Przybyłek"Gdy zasypie śnieg" Agata Przybyłek Więcej zdjęć (6)

"Gdy zasypie śnieg" Agata Przybyłek

mat. prasowe wydawnictwa

"Gdy zasypie śnieg" Agata Przybyłek

mat. prasowe wydawnictwa

Również Agata Przybyłek rokrocznie pisze powieści w świątecznym i zimowym klimacie. Było już m.in "Siedem cudów" w 2018 roku, następnie "Bądź moim światłem", a rok temu "Gdybym cię nie spotkała". Tym razem dostajemy powieść pt. "Gdy zasypie śnieg" (wyd. Czwarta Strona). Bohaterką powieści jest Marta, która woli być sama, niż tkwić w związku bez perspektyw. Całą energię poświęca swojej firmie, więc, jak się wydaje, znalezienie miłości na pewno jej nie grozi.

- Gdy w prezencie od ukochanej babci dostaje voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami, jest sceptyczna. Nie zdecydowałaby się na urlop tuż po świętach, lecz nie chce sprawić przykrości Janinie. Żywiołowa i towarzyska emerytka nie może doczekać się wyjazdu - jak mawia, życie jest za krótkie, żeby tylko siedzieć i patrzeć, jak inni dobrze się bawią. Marta musi mieć na nią oko, bo już pierwszego dnia babcia znajduje adoratora - czytamy w opisie wydawcy.
Czy ten babski wypad okaże się sukcesem, czy zakończy połamaniem nart lub... serca? Dowiecie się z lektury.


"O Wilku, który nie lubił świąt" - Orianne Lallemand"O Wilku, który nie lubił świąt" Więcej zdjęć (6)

"O Wilku, który nie lubił świąt"

mat. prasowe wydawnictwa

"O Wilku, który nie lubił świąt"

mat. prasowe wydawnictwa

I na koniec propozycja dla najmłodszych. "O Wilku, który nie lubił świąt" Orianne Lallemand gdańskiego wydawnictwa Adamada to najnowsza, już 15. książka z popularnego i bardzo lubianego przez dzieci cyklu "Przygody Wilka". Co tym razem spotka uroczego Wilka? Otóż, okazuje się, że Wilk nie lubi Bożego Narodzenia! Świąteczne zamieszanie przyprawia go tylko o ból głowy. Ubieranie choinki, kupowanie prezentów, pieczenie ciasteczek - to nie dla niego. Z pomocą Wilkowi przychodzą przyjaciele, którzy urządzają mu wspaniałe święta Bożego Narodzenia. Nie może być inaczej, przecież to najwspanialszy czas w roku. Ilustracje do książki stworzyła Éléonore Thuillier, a za tłumaczenie na język polski odpowiada Iwona Janczy.

Opinie (9)

 • Super,dziękujemy za polecenie tych książek,na pewno będzie można mile spędzić czas zanurzając się w te tomiki. Ta na końcu to ten wilk jak dla mnie przypomina trochę mrówkojada)Wesołych)

  • 2 3

 • Nie ma obecnie żadnego pisarza z Trójmiasta, którego czytamy.

  U mnie chętniej sięgamy po prozę niemiecką.

  • 3 7

 • Ruskie trole (4)

  Jakie wy książki czytacie?

  • 4 5

  • (3)

   Odstaw TVN jeśli nie jest jeszcze za późno.

   • 2 6

   • Ja wierze w Pana Kleksa (2)

    A on cie nie lubił

    • 4 1

    • (1)

     Ciekawe bo siedzimy razem z Kleksem i Filipem Golarzem przy zimnym piwciu)Zaraz dołączy Sven,Svencjusz,Dr Svencjusz i Sven Skur....en.

     • 0 3

     • potem jeszcze dołączy pielęgniarz z clopixolem

      • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać