stat

Święto technologii i kasa dla startupów, czyli infoShare 2017

8 maja 2017, 14:45
VIK

Jak zwykle będzie o nowych technologiach i mediach, ale tym razem z dużym naciskiem na startupy. Przed nami kolejna edycja infoShare, czyli największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji o trendach i innowacjach w obszarze technologicznym. Ponad 100 prelegentów, kilka równoległych ścieżek tematycznych, liczne warsztaty, około 5000 uczestników oraz Startup Contest.Jeśli chcemy wiedzieć, w którą stronę zmierza technologia czy nowe media, to nie powinniśmy przegapić kolejnej edycji infoShare. Od 17 do 19 maja (od środy do piątku) w AmberExpo w Gdańsku (ul. Żaglowa 11 zobacz na mapie Gdańska) będzie trwał prawdziwy festiwal rozwiązań przyszłości. Wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, a wszystko związane z tematyką software development (frontend oraz backend), UX design, digital marketing czy entrepreneurship.

Organizatorzy jak zwykle celują w silne marki i rozpoznawalne nazwiska, ale przede wszystkim w profesjonalistów, którzy mogą podzielić się unikalną wiedzą. A grono panelistów jak zwykle jest imponujące. Kogo posłuchamy w tym roku? Blogera Michała Szafrańskiego z jakoszczedzacpieniadze.pl, Marka Kamińskiego, podróżnika, Natalii Hatalskiej, analityka trendów, Vitalyia Friedmana z smashingmagazine.com, Juliena Simona z Amazon Web Services, Benjamina Woernera z Zalando, Eda Personsa z Google, czy Roia Bena Daniela z Visa Inc. W sumie będzie można posłuchać ponad stu panelistów.

W tym roku znów szczególne miejsce zarezerwowano dla młodych, obiecujących firm. W ramach tegorocznej edycji startupy będą miały szansę otrzymać wsparcie finansowe przekraczające 4,5 miliona złotych. Organizatorzy infoShare 2017 mocno kuszą innowatorów. Specjalnie z myślą o nich ściągają inwestorów z Europy i uruchamiają kilka konkursów.

Już po raz czwarty infoShare organizuje Startup Contest, czyli konkurs z myślą o startupach, które chciałyby pokazać się szerokiej publiczności i zgarnąć 20 tys. euro. Współorganizatorem jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. W zeszłym roku o nagrodę ufundowaną przez miasto Gdańsk walczyło blisko 200 firm z 13 różnych państw.

W tym roku osobny konkurs, czyli Digital Healthcare Hackaton z pulą 36 tys. euro przygotowano dla startupów z branży medycznej. Współorganizatorem konkursu finansowanego w ramach europejskiego projektu Innolabs jest Pomorski Klaster ICT Interizon. Innolabs należy do programu Horyzont 2020.

- Polska jest krajem, w którym inwestycje w R&D w branży farmaceutycznej i medtech są najniższe w Europie. Jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na mobilne rozwiązania monitorujące stan zdrowia oraz takie, które rozwiążą problem opieki nad starzejącym się społeczeństwem. Wspólne stworzenie okazji medycznym startupom do tego, aby zaprezentować się międzynarodowej publiczności wydało nam się koniecznością - mówi Grzegorz Borowski, CEO infoShare.
To nie koniec. Dzięki sprzyjającej atmosferze na InfoShare młode firmy mogą liczyć na kontakt z inwestorami, którzy będą obecni na tym wydarzeniu. Ponad 80 proc. wszystkich startupów obecnych na poprzednim infoShare deklaruje, że podczas konferencji spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy. Sukcesem zakończyło się np. spotkanie Ferber VC i Saas Managera. Fundusz zainwestował w startup 250 tys. euro. W tym roku inwestorzy zaproszeni na infoShare są gotowi przeznaczyć 1 mln euro na inwestycje w startupy startujące w konkursie, jeśli tylko te ich do siebie przekonają.

Oprócz konkursów i prelekcji uczestnicy infoShare 2017 mogą liczyć na warsztaty, szkolenia, a przede wszystkim na wymianę kontaktów. AmberExpo i wieczorne imprezy dla uczestników konferencji to idealna przestrzeń do zawiązywania nowych znajomości biznesowych.

VIK