stat

Targi Morskie Baltexpo. Rozpoczęła się rejestracja

14 lipca 2017, 12:30
VIK

W tym roku już po raz 19. uderzenie w dzwon okrętowy obwieści rozpoczęcie Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo. Jedno z największych spotkań tego sektora w Europie odbędzie się 11 września w centrum targowym AmberExpo w Gdańsku. Chcesz uczestniczyć w tym specjalnym spotkaniu? Już trwa internetowa rejestracja.Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Ostatnie spotkanie odbyło się w 2015 roku i uczestniczyło w nim 296 firm z 14 krajów, aż 56 proc. stanowili wystawcy z branży okrętowej. W sumie w targach uczestniczyło ponad 4 tys. gości, m.in. z Norwegii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Chin i Rosji.

Targi to okazja do zaprezentowania potencjału branży morskiej od usług po produkty i nowoczesne technologie. W tym roku impreza rozpocznie się w poniedziałek 11 września i potrwa do środy 13 września. Wszyscy zainteresowani udziałem w targach w roli wystawcy bądź zwiedzającego już mogą rejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Targi już tradycyjnie odbywają się w salach wystawowych AmberExpo w Gdańsku.

Czytaj też: Gospodarka morska w ruinie? Baltexpo temu przeczy

Przy okazji tej imprezy wręczane są nagrody branżowe, czyli "Złote Kotwice". Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej, przemysłu okrętowego przyznaje te nagrody w trzech kategoriach.

Baltexpo to oprócz ekspozycji wystawienniczej także wiele spotkań i konferencji na temat ważnych zjawisk dotyczących gospodarki morskiej. Wśród najciekawszych wydarzeń towarzyszących znajdzie się m.in. debata z udziałem ministrów resortów odpowiedzialnych za gospodarkę morską z krajów basenu Morza Bałtyckiego, poświęcona międzynarodowym relacjom gospodarczym, narodowym specjalizacjom oraz ochronie środowiska naturalnego. Przewidziano też seminaria poświęcone rozwojowi przemysłu okrętowego, w tym o znaczeniu programu "Batory" dla zwiększenia konkurencyjności polskiego przemysłu okrętowego i o kondycji sektora offshore, a także o nowych niszach rynkowych.

Centrum targowe będzie podzielone na Strefę Innowacji i Zaawansowanych Technologii, Strefę Inwestora poświęconą w całości inwestorom i inwestycjom, a także kompendium wiedzy w zakresie najbardziej aktualnych lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych inicjatyw i ofert dla potencjalnych inwestorów oraz Strefę Praktyk i Pracy, która może przyciągnąć studentów i absolwentów, którzy zainteresowani są karierą w sektorze gospodarki morskiej.

Podczas ubiegłorocznych targów 29 proc. wystawców reprezentowało transport i logistykę morską, stąd osobny panel konferencji i seminariów zaplanowano dla tej branży, będzie więc m.in. o wykorzystaniu portów morskich, w tym o transporcie intermodalnym, o roli korytarzy TEN-T w rozwoju gospodarki morskiej, budowie infrastruktury na rzecz rozwoju logistyki oraz przemysłów morskich.

Baltexpo to też spotkanie networkingowe najwyższych rangą przedstawicieli morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej, strefa dyskusji na temat istniejących i możliwych form współpracy między przedsiębiorcami.

VIK