Timmermans na EFNI 2021

18 października 2021, 8:40
erka
Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Impreza odbędzie się w Sopocie 20-22 października 2021 r. W wydarzeniu weźmie udział m.in.: Frans Timmermans - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Więcej zdjęć (1)

Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Impreza odbędzie się w Sopocie 20-22 października 2021 r. W wydarzeniu weźmie udział m.in.: Frans Timmermans - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

fot. Mateusz Słodkowski, Agnieszka Potocka, Łukasz Unterschu

Przed nami jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Forum Nowych Idei. Impreza odbędzie się w Sopocie 20-22 października 2021 r. W wydarzeniu weźmie udział m.in.: Frans Timmermans - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

fot. Mateusz Słodkowski, Agnieszka Potocka, Łukasz Unterschu

X edycja Europejskiego Forum Nowych Idei odbędzie się między 20 a 22 października 2021 r. w Sopocie. Wątkiem przewodnim EFNI 2021 jest odbudowa - w kontekście gospodarczym, społecznym i międzynarodowym. Zebrani goście będą dyskutować o tym, jaka czeka nas przyszłość, jaki będzie świat po pandemii, a także o technologicznych i ekologicznych wyzwaniach, przed jakimi stoi Polska i Europa. Co roku wydarzenie gości ponad 1000 uczestników i 200 panelistów.Europejskie Forum Nowych Idei przez ostatnie 10 lat zyskało miano jednej z ważniejszych międzynarodowych konferencji biznesowych w naszej części kontynentu, poświęconej globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. EFNI 2021 będzie też miejscem spotkań gospodarczego Trójkąta Weimarskiego, z udziałem przedstawicieli federacji niemieckiej i francuskiej oraz firm i administracji.

Głównym tematem Forum będzie odbudowa. Goście i prelegenci będą dyskutować o:

  • współpracy i odbudowie Wspólnoty Europejskiej po pandemii,
  • Europejskim Zielonym Ładzie - aktywności, edukacji i finansowaniu działań na rzecz ochrony klimatu,
  • międzynarodowej współpracy biznesowej w ramach Trójkąta Weimarskiego - w tym spojrzeniu na relacje Polski, Niemiec i Francji z perspektywy kobiet,
  • rozwoju cyfryzacji,
  • wyzwaniach społecznych nowego świata - w tym o walce z wykluczeniem społecznym.

Politycy, przedsiębiorcy i ludzie nauki i kulturyJak zawsze - na uczestników czekać będą spotkania z autorami książek i rozmowy Nocnych Marków, a także szereg wydarzeń związanych z jubileuszem EFNI. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Frans Timmermans - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Adam Bodnar - były Rzecznik Praw Obywatelskich, Magdalena Środa - filozofka, Grzegorz Kołodko - były wicepremier i minister finansów, Michał Boni - były minister pracy i polityki socjalnej i minister administracji i cyfryzacji, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Gertruda Uścińska - prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy aktor Olgierd Łukaszewicz.

- EFNI to wyjątkowe wydarzenie, na którym spotykają się różne światy: filozofii, etyki, socjologii, ekonomii, polityki, kultury, innowacji, gospodarki, biznesu, mediów, nauki, samorządów, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, by móc razem spojrzeć na rzeczywistość z szerszej perspektywy, lepiej rozumieć trendy i wyzwania - mówi Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. - Tylko tak możemy zarządzać wielką zmianą, jaka codziennie dzieje się na naszych oczach. Tylko we wspólnej rozmowie i debacie znajdziemy nowe idee, synergie i dobre rozwiązania.

Odbudowa świata po pandemiiEuropejskie Forum Nowych Idei to arena dyskusji o naglących wyzwaniach, przed którymi stoi świat. Chodzi nie tylko o odbudowę po pandemii COVID-19, ale też o kryzys klimatyczny, podważanie wartości demokratycznych i europejskich oraz transformację technologicznej rzeczywistości. Wszystko to zmienia się w błyskawicznym tempie i konieczne jest aktywne działanie na rzecz naszej przyszłości.

Europejskie Forum Nowych Idei jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BusinessEurope, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

erka

Opinie wybrane


wszystkie opinie (279)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.