Torus Wybrzeże Gdańsk. Nowy sponsor szczypiornistów

27 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
aktualizacja:11:02 (28 sierpnia 2019)

Torus Wybrzeże Gdańsk

Firma deweloperska Torus została sponsorem tytularnym piłkarzy ręcznych Wybrzeża. Zastąpiła w tej roli Energę. Nowa umowa obowiązywać będzie przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie sezon w PGNiG Superlidze w niedzielę 1 września o godz. 16 meczem z Chrobrym Głogów. Przed startem zespół wzmocnili bramkarz Paweł Kiepulski i rozgrywający Artur Sadowski.Aktualizacja, 28.08, godz. 11:02
Zaplanowany na sobotę mecz z Chrobrym Głogów został przełożony na niedzielę, 1 września o godz. 16. Goście zwrócili się do Wybrzeża z prośbą o przesunięcie spotkania ze względu na pogrzeb Dominika Płócienniczaka, wieloletniego zawodnika Chrobrego, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym.
Kolektyw zamiast drogich piłkarzy ręcznych. Przeczytaj rozmowę z trenerem Thomasem OrneborgiemTorus dołączył do grona partnerów gdańskiego Wybrzeża w 2017 roku w charakterze sponsora głównego. Przedstawiciele firmy przez dwa sezony aktywnie uczestniczyli w życiu zarówno drużyny, jak i całego klubu. Teraz, gdy końca dobiegła roczna współpraca klubu z Grupą Energa jako sponsorem tytularnym (Energa nadal będzie sponsorować klub w mniejszym zakresie oraz wspierać grupy młodzieżowe), Torus zajmie jej miejsce.

Kwota jaka trafi do klubu w ramach sponsoringu nie została podana oficjalnie do wiadomości, ale ma stanowić ok. 20 proc. klubowego budżetu. Umowa obowiązywać będzie cały nadchodzący sezon PGNiG Superligi z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata. Nazwa sponsora pojawi się między innymi w herbie Klubu oraz w nazwie drużyny.

- Dla naszej firmy nie jest to pierwsza "przygoda" ze sportem. Wsparcie lokalnej i perspektywicznej drużyny, która występuje w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w kraju, jest dla nas naturalnym kierunkiem i kolejnym krokiem w aktywności sponsoringowej. Daje nam też możliwość silniejszego zaakcentowania marki Torus lokalnie i ogólnopolsko. Obecna umowa została podpisana na jeden sezon, z opcją przedłużenia na kolejne. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do osiągnięcia zakładanych na ten sezon celów sportowych, i że w przyszłości wspólnie będziemy tworzyć coraz bardziej ambitne plany - mówi Marek Paliświat, wiceprezes spółki Torus.

Terminarz PGNiG Superligi 2019/20. Sprawdź z kim i kiedy zagra Torus Wybrzeże GdańskNa dłuższą współpracę liczy gdański klub, który w obecnych realiach finansowych stawia przede wszystkim na rozwój młodych zawodników wspartych kilkoma doświadczonymi postaciami.

- Firma Torus jest dla nas wzorem jako organizacja, która rozwija się z roku na rok. W krótkim czasie stała się wiodącą firmą na polskim rynku. W perspektywie długofalowej współpracy mamy więc fundamenty, które nam również pozwolą na szybki rozwój w kontekście następnych sezonów. Zawsze chcieliśmy mieć takiego partnera, z którym będziemy ściśle współpracować. Umowa z Torusem, wieloletnia współpraca z Miastem Gdańsk, a także wsparcie wielu firm, które są z nami od lat dają nadzieję na budowę silnego ośrodka piłki ręcznej pod względem szkolenia młodzieży, a także zespołu seniorskiego - wyjaśnia Damian Wleklak, menadżer Wybrzeża.
Torus Wybrzeże Gdańsk rozpocznie rozgrywki PGNiG Superligi już w sobotę, 31 sierpnia. Tego dnia o godz. 17 podejmie w Hali AWFiS przy ul. Górskiego zespół Chrobrego Głogów.

Ruchy kadrowe Torus Wybrzeża przed sezonem 2019/20
Przyszli: Paweł Kiepulski (pozycja: bramkarz, poprzedni klub: Selfoss, Islandia), Artur Sadowski (rozgrywający, Mazur Sierpc), Damian Didyk (rozgrywający, SPR GKS Żukowo), Patryk Pieczonka (rozgrywający, SPR GKS Żukowo), Paweł Malinski (obrotowy, Sambor Tczew)

Byli na testach: Arkadiusz Olkowski (rozgrywający, Wisła Płock), Tarik Kasumović (rozgrywający, paszport: Bośnia i Hercegowina, Knattspyrnufélag Akureyrar, Islandia)

Odeszli: Maciej Gauden (obrotowy), Konrad Ciołak (rozgrywający), Adrian Kondratiuk (rozgrywający, Górnik Zabrze)

Wybrzeże Gdańsk - aktualna kadra zespołuTypowanie zakończone 3 pkt.

Piłka ręczna - PGNiG Superliga mężczyzn
1 września 2019, godz. 16:00

Tak typowano 247 typowań

23% TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
76% Chrobry Głogów