stat

Trójmiasto gospodarzem ABSL Summit 2020

28 lutego 2020, 8:30
erka

Trójmiasto będzie gospodarzem 11 edycji konferencji ABSL Summit. Wydarzenie organizowane przez najbardziej innowacyjne firmy na świecie zgromadzi światowej klasy prelegentów i globalnych ekspertów biznesowych. Uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu.


Program konferencji będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: ludzie, biznes i technologie, które mają inspirować do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych. Prelegenci i eksperci wspólnie zastanowią się, jak przedsiębiorstwa mogą sprostać oczekiwaniom i etycznym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem oraz rolą technologii w zmniejszaniu nierówności społecznych.

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020, który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2020 r. w Amber Expo w Gdańsku, są: Samorząd Województwa Pomorskiego, władze miast Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz Invest in Pomerania.

- Trójmiasto jest jednym z największych klastrów usług dla biznesu w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowaliśmy w regionie najwyższy wzrost zatrudnienia w tym sektorze - o 56 proc. Obecnie pracuje tu 25 tys. osób w prawie 150 centrach. To pokazuje, jak świetne warunki dla inwestorów oferuje region. Jest to także miejsce, w którym władze stale dążą do poprawy jakości życia, pozostając w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju - mówi Janusz Dziurzyński, wiceprezes ABSL.
- Jeśli chodzi o branżę usług dla biznesu, to jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznych ośrodków w Polsce - mówi Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.
ABSL Summit to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, gromadzące co roku ponad tysiąc uczestników - światowych liderów biznesu, przedstawicieli władz lokalnych i krajowych, a także administracji europejskiej, ekspertów, naukowców oraz opiniotwórcze media. Wśród honorowych gości poprzednich edycji byli między innymi: Bill Clinton, Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Mateusz Morawiecki i Marek Belka.

erka