Trójmiejskie firmy "Liderami Bepieczeństwa Państwa"

24 czerwca 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
erka
Wyróżnienia w konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa" trafiają do nowatorskich i najwyższej jakości produktów, stanowiących ofertę małych i średnich firm i przedsiębiorstw krajowych, produkujących i świadczących usługi dla wojska, czy służb mundurowych. Na zdjęciu Marian Hoppe,właściciel spółki SafeTech - zdobywca Nagrody Diamentowej. Więcej zdjęć (1)

Wyróżnienia w konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa" trafiają do nowatorskich i najwyższej jakości produktów, stanowiących ofertę małych i średnich firm i przedsiębiorstw krajowych, produkujących i świadczących usługi dla wojska, czy służb mundurowych. Na zdjęciu Marian Hoppe,właściciel spółki SafeTech - zdobywca Nagrody Diamentowej.

mat.prasowe

Wyróżnienia w konkursie "Lider Bezpieczeństwa Państwa" trafiają do nowatorskich i najwyższej jakości produktów, stanowiących ofertę małych i średnich firm i przedsiębiorstw krajowych, produkujących i świadczących usługi dla wojska, czy służb mundurowych. Na zdjęciu Marian Hoppe,właściciel spółki SafeTech - zdobywca Nagrody Diamentowej.

mat.prasowe

W Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie zostały wręczone statuetki "Lidera Bezpieczeństwa Państwa 2015". W tym roku do trójmiejskich firm trafiły aż trzy nagrody w tym konkursie.Nagrodę Diamentową zdobyła gdyńska firma SafeTech Marian Hoppe Sp.j. za projekt "SafeTech Atmosfera". Jest to autorski program służący do wykonywania wizualizacji i gromadzenia dokumentacji zanieczyszczeń gazowych powietrza atmosferycznego w obszarach morskich i w basenach portowych w Polsce. Służy przede wszystkim do wo, czy nie dokonano zrzutu szkodliwych substancji gazowych ze statków lub zakładów przyportowych. Jest podstawowym narzędziem decyzyjnym pozwalającym chronić załogę przed zatruciem niebezpiecznymi gazami.

Projekt stosowany jest przede wszystkim w pracy morskich służb ratowniczych i służb wojskowych, m.in. straży granicznej. System "SafeTech Atmosfera" jest również niezwykle istotny dla miast portowych, ponieważ pozwala ustalić potencjalne zagrożenie mieszkańców zatruciem gazami w przypadku niekorzystnych wiatrów.

Po raz pierwszy został wykorzystany przez statek m/s "Kapitan Poinc", należący do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w grudniu 2013 roku. Od tej pory znacznie ułatwione jest realizowanie przez polskie służby postanowień konwencji o ochronie środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego. Atmosfera to narzędzie, które daje możliwość zbierania materiału dowodowego przeciwko sprawcom zanieczyszczenia środowiska.

SafeTech Marian Hoppe Sp. j. to firma zajmująca się doradztwem, wyposażaniem i szkoleniami w dziedzinie bezpieczeństwa załóg m.in. dla służb komunalnych i mundurowych, głównie dla straży pożarnej oraz dla firm petrochemicznych.

Nagrodą pierwszego stopnia uhonorowana została gdańska firma Partner System sp. z o.o. za projekt "Implementacja Usług Uzdatniania Wody do Systemu Bezpieczeństwa i Zdarzeń Kryzysowych".

Partner Systems specjalizuje się w produkcji urządzeń filtracyjnych przeznaczonych do uzdatniania wody w sytuacjach kryzysowych (klęsk żywiołowych, aktów terrorystycznych, przypadkowego lub celowego skażenia wody) oraz urządzeń do magazynowania wody pitnej w warunkach polowych.

Produkowane filtry usuwają skażenia o charakterze: naturalnym, chemicznym, biologicznym i radioaktywnym. Mogą być stosowane do czasu uruchomienia zniszczonych wodociągów i ujęć wody - np. w szpitalach, obozach dla uchodźców, dużych skupiskach ludzi.

Nagrodę drugiego stopnia przyznano spółce Silny i Salomon z Gdyni za kompleksową obsługę w zakresie zabezpieczenia produktów. Od 1989 roku firma podejmuje działania, których celem jest wprowadzenie w życie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów.

"Lider Bezpieczeństwa Państwa 2015" to trzecia edycja konkursu, który wyłania i nagradza nowatorskie produkty i usługi o najwyższej jakości, które spełniają kryteria potencjalnych zastosowań w służbach mundurowych, w obszarze szeroko pojmowanego bezpieczeństwa zbiorowego.

erka

Opinie (9)

 • (4)

  Na zdjęciu młody pan po studiach, widać, że młodzież ma szanse w Polsce, brawo :)

  • 7 4

  • On jest właścicielem (2)

   Możesz także założyć firmę i pokazać, że możesz, a nie tylko narzekasz.

   • 3 2

   • kochani, to wynik cieżkiej pracy. Owoce nareszcie się pojawiają ;)

    • 1 0

   • Rozumiem ze mlody czlowiek nie ma szans na bycie wlascicielem, zwlaszcza na zdjeciu?

    • 1 0

  • Ciężka praca owocuje, w każdym wieku ;)

   • 0 0

 • Srutututu!!!

  Po kiego grzyba im jakieś wizualizacje??? Skoro w Gdyni co jakiś czas śmierdzi niemiłosiernie!!! Jak nie biomasa to inne piardy, wystarczy przejechać się autem po ul. Wiśniewskiego i powąchać powietrze przy Eurogazie :)))

  • 0 1

 • Gratulacje- życzę sukcesów!!!

  Trzeba szanować i wspierac takie spółki.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.