W DCT przeładowano 15-milionowy kontener

8 kwietnia 2021, 16:00
VIK
Terminal DCT obsługuje ponad 600 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata. Więcej zdjęć (2)

Terminal DCT obsługuje ponad 600 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata.

fot. materiały prasowe

Terminal DCT obsługuje ponad 600 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata.

fot. materiały prasowe

Terminal DCT od momentu otwarcia, czyli przez 14 lat, obsłużył już 15 milionów TEU (kontenerów 20-stopowych). Ten 15-milionowy dziś został załadowany w Porcie Gdańsk na pokład COSCO Shipping Galaxy, jednego z największych statków na świecie.- Obsłużenie 15 mln TEU od momentu rozpoczęcia działalności terminalu w 2007 r. to wspaniałe osiągnięcie, wielki sukces naszych pracowników. Jeżeli z 15 mln TEU ułożylibyśmy drogę, moglibyśmy ponad dwukrotnie okrążyć Ziemię. Ważne jest jednak dla nas to, że każdy z tych kontenerów to klient, który skorzystał z naszych usług. Świadczy to o nieustannym wsparciu i wierze klientów w DCT Gdańsk - dzięki temu staliśmy się bałtyckim hubem - mówi Cameron Thorpe, dyrektor generalny DCT Gdańsk.

Gospodarka morska w TrójmieścieCo ciekawe, ten 15-milionowy kontener nie przypłynął z Azji. On tam popłynie z Gdańska. Dziś został załadowany na pokład COSCO Shipping Galaxy, jednego z największych statków na świecie. COSCO Shipping Galaxy ma 400 metrów długości i pojemność 21 tys. TEU. Statek pływa w ramach serwisu OCEAN Shipping Alliance, który zapewnia cotygodniowe połączenie portów Korei, Chin i Singapuru z Gdańskiem.

15-milionowy kontener wyruszy do Azji na pokładzie COSCO Shipping Galaxy. Więcej zdjęć (2)

15-milionowy kontener wyruszy do Azji na pokładzie COSCO Shipping Galaxy.

fot. materiały prasowe

15-milionowy kontener wyruszy do Azji na pokładzie COSCO Shipping Galaxy.

fot. materiały prasowe


- W ubiegłym roku pandemia spowodowała turbulencje w całej globalnej branży transportowej i logistycznej. Jesteśmy jednak zadowoleni ze wzrostu rok do roku liczby pełnych kontenerów w imporcie i eksporcie. Cieszy nas bardzo także 9-procentowy wzrost przeładunków, który obserwujemy w pierwszym kwartale, z wolumenami przekraczającymi nasze najlepsze wyniki z rekordowego 2019 r. - dodaje Cameron Thorpe.

Kanał Sueski. OOCL United Kingdom nie czekał i wybrał dłuższą trasę do DCTA przed DCT bardzo intensywny koniec kwietnia. W związku z blokadą Kanału Sueskiego spodziewana jest kumulacja przeładunków.

DCT Gdańsk został uruchomiony w 2007 r. i może rocznie przeładować ponad 3 mln TEU. Tylko w 2020 r. DCT Gdańsk obsłużył ponad 1,9 mln TEU. Terminal obsługuje ponad 600 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata. Zatrudnia ponad 1000 pracowników, a jego wpływ na gospodarkę jest oczywisty - generuje 12 mld zł rocznie z tytułu podatku VAT, akcyzy i ceł do budżetu państwa. DCT jest własnością PSA International (40 proc.), IFM Investors (30 proc.) i Polskiego Funduszu Rozwoju (30 proc.).

VIK

Opinie wybrane


wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.