Z Orlenu do Lotosu, z Lotosu do PGNiG. Roszady w spółkach

2 marca 2021, 18:15
Robert Kiewlicz
Artur Cieślik - wiceprezes Grupy Lotos, został nowym wiceprezesem PGNiG. Więcej zdjęć (1)

Artur Cieślik - wiceprezes Grupy Lotos, został nowym wiceprezesem PGNiG.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Artur Cieślik - wiceprezes Grupy Lotos, został nowym wiceprezesem PGNiG.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Nowym wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa został Artur Cieślik, dotychczasowy wiceprezes Grupy Lotos ds. strategii i rozwoju. Cieślik ma pełnić swoją funkcję od 16 marca 2021 roku. Wcześniej związany był z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii.Artur Cieślik to absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies. Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School.

Karierę zawodową rozpoczynał w dziale prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku, gdzie był zatrudniony do 2004 roku. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w okresie od roku 2000 do roku 2005. W latach 2004-2006 zatrudniony w Sygnity. Następnie od roku 2006 do roku 2018 współpracował z międzynarodową kancelarią prawną Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k. jako Senior Associate, a następnie Counsel.

Prawnik z Orlenu wiceprezesem LotosuOd roku 2018 związany z PKN Orlen. W czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

W czerwcu 2020 r. Rada Nadzorcza powołała go na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos.

Roszady w spółkach Skarbu PaństwaPrzypomnijmy, że w lutym 2021 r. Jarosław Wróbel zrezygnował z funkcji wiceprezesa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i od 2 marca 2021 r. jest wiceprezesem Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji.

Wcześniej, bo w listopadzie 2020 r., Paweł Majewski, dotychczasowy prezes Grupy Lotos, został powołany przez Radę Nadzorczą PGNiG z dniem 12 listopada 2020 r. na stanowisko prezesa spółki. Paweł Majewski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Lotos ze skutkiem na koniec dnia 11 listopada 2020 roku.
Częste zmiany w spółkach Skarbu Państwa to:
36%

zwykła rzecz. Takie spółki to jedynie łup polityczny każdej kolejnej partii rządzącej

47%

powód, który może doprowadzić do upadku dobrze prosperującej firmy

17%

nic nie zmienią, w razie kłopotów poratuje się je z budżetu państwa

zakończona

łącznie głosów: 704

Opinie wybrane


wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.