Zmiany w zarządzie Lotosu. Rezygnacja i nowy wiceprezes

22 stycznia 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
erka
Najnowszy artukuł na ten temat Cztery nowe koncesje Lotosu w Norwegii

Marian Krzemiński złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji z dniem 1 marca 2021 r. - podał Lotos w komunikacie. Jako powód rezygnacji Krzemiński wskazał przyczyny osobiste. Jednocześnie Rada Nadzorcza spółki powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. fuzji i przejęć Krzysztofa Nowickiego - dotychczasowego dyrektora ds. strategii i relacji inwestorskich Grupy Lotos


Marian Krzemiński pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos. Więcej zdjęć (1)

Marian Krzemiński pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos.

mat.prasowe

Marian Krzemiński pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos.

mat.prasowe


Krzysztof Nowicki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył także studia podyplomowe w zakresie prawa spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Był założycielem i wspólnikiem zarządzającym kancelarii specjalizującej się w obszarze prawa pracy, cywilnego i administracyjnego.

W roku 2010 został dyrektorem Departamentu Prawnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie, a następnie wiceprezesem zarządu do spraw korporacyjnych i zarządzania majątkiem. Był prezesem zarządu GKS Bełchatów. Od roku 2016 był prezesem zarządu Lotos Oil. W latach 2018 - 2020 dodatkowo pełnił funkcję dyrektora do spraw korporacyjnych Grupy Lotos, od roku 2020 dyrektor ds. strategii i relacji inwestorskich Grupy Lotos, przewodniczącego Rady Nadzorczej Lotos Asfalt, Lotos Infrastruktura, RCEkoenergia.

Marian Krzemiński pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy Lotos od 25 lipca 2019 r., wchodząc w skład zarządu X kadencji.

Karierę zawodową rozpoczął w 1985 r. w Zakładach Górniczych Polkowice - oddział KGHM Polska Miedź SA w Lubinie, gdzie w latach 1999-2002 piastował funkcję prezesa zarządu, dyrektora generalnego. Pracował również w Drugim Narodowym Funduszu Inwestycyjnym w Warszawie (dyrektor inwestycyjny/prokurent), współpracował z firmą Ernst&Young w zakresie audytu wewnętrznego, prowadził projekty doradcze realizowane dla grupy BNP Paribas Assurance. Świadczy również usługi doradcze i konsultingowe pod własną firmą. W latach 2016-2019 pełnił funkcję doradcy zarządu w Polskim Funduszu Rozwoju SA.

Krzemiński to absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Central Connecticut State University.

erka

Opinie wybrane


wszystkie opinie (49)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać