Zofia Paryła p.o. prezesa Lotosu

12 listopada 2020, 21:30
Robert Kiewlicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Saudowie zainteresowani rafinerią Lotosu

Rada Nadzorcza Grupy Lotos, w związku z rezygnacją złożoną przez Pawła Majewskiego, pełnienie obowiązków prezesa zarządu powierzyła Zofii Paryle. W zarządzie gdańskiej spółki zasiada ona od 25 lipca 2019 roku, pełniąc funkcję wiceprezes zarządu ds. finansowych.Zofia Paryła to absolwentka Executive Master of Business Administration (MBA). Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, będąc absolwentem Wydziału Zarządzania na kierunku rachunkowość.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1985 roku w Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej w Krakowie. W latach 1997-2017 związana z sektorem prywatnym. Ostatnie dwa lata pełniła funkcję wiceprezesa zarządu, Energa Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.

Posiada certyfikaty z zakresu zarządzania, księgowości i rachunkowości, jak również certyfikat uzyskania kwalifikacji wykształcenia dla kandydatów na członków organów nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Paweł Majewski prezesem PGNiGPrzypomnijmy, że 10 listopada 2020 r. Paweł Majewski, dotychczasowy prezes Grupy Lotos, został powołany przez radę nadzorczą PGNiG z dniem 12 listopada 2020 r. na stanowisko prezesa spółki. Majewski od lutego 2020 roku zajmował stanowisko prezesa Grupy Lotos.

Od momentu objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 r. Lotos miał już pięciu szefów:


  1. Pawła Olechnowicza,
  2. Roberta Pietryszyna,
  3. Marcina Jastrzębskiego,
  4. Mateusza Boncę,
  5. Pawła Majewskiego.


Teraz będziemy mieli już szóstego szefa gdańskiego koncernu paliwowego.

Oprócz Zofii Paryły w zarządzie Grupy Lotos zasiadają obecnie również: Artur Cieślik, wiceprezes ds. strategii i rozwoju, Marian Krzemiński, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji, Piotr Walczak, wiceprezes ds. produkcji i handlu, oraz Jarosław Wittstock, wiceprezes ds. korporacyjnych.