Wieczór charytatywny Fundacji Między Niebem a Ziemią w Olivia Star

9 października 2021, 18:00
Jakub Jakubowski

Już od 10 lat fundacja Między Niebem a Ziemią pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom, a wieczory charytatywne organizowane w czterech miastach mają na celu zbiórkę środków na wsparcie jej podopiecznych. Uroczystość po raz pierwszy odbyła się w centrum konferencyjnym na 34. piętrze biurowca Olivia Star. Prowadził ją Marcin Żebrowski, a swoim występem uświetniła śpiewaczka operowa Katarzyna Hołysz.Wieczory charytatywne fundacji Między Niebem a Ziemią odbywają się co roku w Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W Gdańsku pierwsza odbyła się 10 lat temu w Dworze Oliwskim, a od kilku lat fundacja może liczyć na gościnność właścicieli Olivia Business Centre. Dotychczas charytatywne spotkania odbywały się w Sky Clubie w budynku Olivia Sky, a teraz po raz pierwszy darczyńcy spotkali się w Olivia Star. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli trójmiejskiego biznesu i prawników.

- Bardzo się cieszę z ponownego spotkania w Trójmieście, bo to właśnie tutaj rozpoczęła się moja fundacyjna ścieżka. Jestem wrocławianką i podczas wakacji nad morzem poznałam mamę niepełnosprawnej, śmiertelnie chorej dziewczynki. Gdy przekonałam się, jak wygląda ich życie, postanowiłam pomóc. Skrzyknęłam duże grono znajomych, przyjaciół, głównie ze środowiska prawniczego, i okazało się, że wspólnie można odmienić los drugiego człowieka. Poczułam wtedy, że pomaganie innym jest moim powołaniem, czymś, czego w moim dotychczasowym życiu skupionym na karierze zawodowej bardzo mi brakowało. Postanowiła założyć fundację - mówiła Sylwia Zarzycka, radca prawny i prezes fundacji Między Niebem a Ziemią.
[Nazwa fundacji oddaje jej cel i charakter. Pomoc skupia się głównie na dzieciach terminalnie chorych. Aktualnie pod opieką Fundacji jest ponad 80 nieuleczalnie i śmiertelnie chorych dzieci i ich rodzin. Fundacja pokrywa m.in. koszty rehabilitacji, zakupu lekarstw i środków medycznych, kupuje sprzęt rehabilitacyjny - wózki, łóżka, pionizatory czy podnośniki. Fundacja wspiera też rodziców, zapewniając opiekę prawną i psychologiczną, pomaga w remontach mieszkań czy w zakupie opału do domu. Pokrywa koszty wyprawek szkolnych dla rodzeństwa chorych dzieci oraz wyjazdy weekendowe dla ich rodziców.

Większość funduszy fundacja zdobywa podczas corocznych akcji charytatywnych, na których licytowane są niezwykłe przedmioty i przeżycia, które przekazane zostały w tym celu przez ludzi z różnych kręgów: artystów, dziennikarzy, sportowców i biznesmenów. Podczas wieczoru w Olivia Star, prowadzonego przez byłego dziennikarza TVN24 Marcina Żebrowskiego, goście licytowali m.in. album "Solidarność i Lech Wałęsa 1980-1990" z autografem byłego prezydenta, kolację z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, kolację dla dwóch osób z degustacją wina w restauracji Arco by Paco Pérez, koszulkę Lechii Gdańsk z autografami piłkarzy, sukienki od polskich i światowych projektantów, dzieła sztuki oraz pobyty w pięknych hotelach.

Najwyższą kwotę, 16 tys. zł, uzyskano za misę wykonaną ręcznie z pomarańczowej gliny wypalanej w temperaturze 1200 stopni. Misę wykonała Marta Żebrowska, a prowadzący wzbogacił licytację o wino i osobiście ugotowaną kolację. 10 tys. zł zapłacił darczyńca za możliwość spotkania z Aleksandrą Dulkiewicz, za 9 tys. zł poszedł romantyczny pobyt dla dwóch osób w Kashubian Lodge & Spa w Częstocinie, a na 8 tys. zł zakończyła się licytacja sześciomiesięcznego członkostwa w The Spa at Sheraton Sopot wraz z pakietem 10 treningów personalnych z trenerem Andrzejem Czarneckim.

- Bardzo dziękuję wszystkim gościom, darczyńcom i ludziom wrażliwym na los dzieci, którzy wspierają działania fundacji. Dziękuję też gospodarzom Olivia Star za możliwość zorganizowania jubileuszowej aukcji w tym wyjątkowym miejscu. Wszystkich zachęcam też do sięgnięcia po moją książkę pt. "Między niebem a ziemią. Książka pełna cudów", która ukaże już w listopadzie. To książka, która wydana została z okazji 10-lecia fundacji. Opowiada o tym, jak niekiedy tracimy w życiu poczucie sensu, dochodzimy do ściany i nagle zaczynamy iść w zupełnie innym kierunku, którego nigdy byśmy sami się nie spodziewali, a który zmienia perspektywę. Tak właśnie było w moim przypadku. Znajdzie się tam wiele osobistych historii i wspomnień zarówno darczyńców, jak i podopiecznych fundacji. Cały dochód ze sprzedaży książki przeznaczony zostanie na pomoc naszym fundacyjnym dzieciom - mówi Sylwia Zarzycka.
Czy udzielasz się charytatywnie?
24%

tak, wspieram różne fundacje/akcje

11%

tak, pomagam wybranym osobom

11%

tak, ale wspieram głównie zwierzęta

27%

tak, ale sporadycznie

27%

nie

zakończona

łącznie głosów: 131

Opinie wybrane


wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.