Aryton, Caterina i Deni Cler - wybierz swój jesienny styl

4 października 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Wysokiej jakości tkaniny jak wełna, kaszmir, skóra czy jedwab, miękka klasyka połączona z błyskami nowoczesności i powrót stylu retro. Jesienno-zimowe propozycje Arytonu, Cateriny i Deni Cler przypadną do gustu kobietom eleganckim, wymagającym lecz ceniącym prostotę.Aryton: klasyka połączona z nowoczesnością

Jesienno-zimowa kolekcja marki Aryton ma dwa oblicza: City, o charakterze biznesowym i Diamond - z propozycjami na specjalne okazje. Każda z wersji ma swoje specjalne odsłony - Classic, Modern oraz Mono - w zależności od indywidualnych upodobań.

Linia City Classic inspirowana jest włoską modą przełomu lat 50 i 60. oraz stylem charakterystycznym dla Grace Kelly. To połączenie dopasowanych kostiumów i sukienek z luźnymi okryciami. Natomiast City Modern to nowoczesna wersja stylu miejsko-biznesowego, który czerpie inspiracje z lat 90. Wykorzystuje przy tym modne i nowe zestawienie różnych tkanin oraz dzianin w jednym stroju. Znajdziemy tutaj odważną kolorystykę zgodną z najnowszymi trendami w modzie. Dla równowagi Aryton wypuścił też linię Mono, która wyróżnia się minimalizmem kolorów i ogranicza do szarości, beży i czerni.

Diamond Classic, podobnie jak klasyczna wersja City, inspirowana jest modą połowy wieku, ale wyróżnia się ekskluzywnymi tkaninami, jak żorżeta, tafta oraz koronka. Diamond w odsłonie Modern to kreacje w stylu ostatniej dekady XX wieku, ale utrzymujące się w atmosferze bankietowo-koktajlowej. Połyskliwe tkaniny oraz dodatki takie jak cekiny i koraliki budują charakter profilu Modern i pozwolą paniom zabłyszczeć nawet na popołudniowych spotkaniach typu five o'clock.

- Kolekcja stworzona przez firmę Aryton jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również praktyczna i funkcjonalna. Dzięki temu, klientki znajdą kreacje adekwatne do każdej sytuacji. Tradycyjne użycie najwyższej jakości tkanin i dzianin w modnych fasonach, składa się na przemyślaną i kompleksową kolekcję, która jest w stanie zadowolić najbardziej wyszukane gusta - tłumaczy Tomasz Gardziewicz, brand manager w firmie Aryton.Deni Cler: Zabawa kolorem

Kolekcja Deni Cler wychodzi poza granice klasycznych dla jesieni tonacji proponując nowoczesne podejście i zabawę kolorem. To właśnie kolor, mocno wsparty śmiałą konstrukcją (proponowane modele zachwycają krawieckim kunsztem) stał się głównym filarem kolekcji.

- Przeglądając propozycje na jesień odnajdziemy mocną fuksję w połączeniu z delikatnym, kamiennym beżem, soczystą żółć z kobaltem na tle czerni i cynobrową czerwień łączoną z kamelem i brązem. W całości nie brakuje oczywiście klasycznej melanżowej szarości wspartej różem i fioletem - mówi Mateusz Nowogrodzki, koordynator działu marketingu w Deni Cler.

Deni Cler proponuje także duże bogactwo tkanin - pojawiają się takie nowości, jak pikowana wełna czy żakardowe mikrowzory. Odnajdziemy sporo cekinów, dziś już klasyczne połączenie błysku z matem, liczne kolorystyczne kontrasty. Zarówno w płaszczach jak i sukienkach, bluzkach, tunikach dominuje luźna forma i konstrukcja typu "kokon".

Jak co roku Deni Cler posiada w kolekcji sporą ilość płaszczy, pojawiły się równiez naturalne futra. W okryciach dominują miękkie tkaniny o luźnych przędzach - wełny, flausze, kaszmiry i miękkie wełny owcze.Caterina: miejski styl w wielu odsłonach

Podkreślona talia i dekolt oraz zwężone u dołu ołówkowe spódnice - to elementy charakterystyczne dla jesienno - zimowej kolekcji Cateriny.

- Marka Caterina przywiązuje olbrzymią wagę do formy tworzonych kreacji - założenie firmy jest zasada, że ubrania muszą być dla kobiety niczym "druga skóra". Również różnorodność jest nieodłączną filozofią towarzyszącą w budowaniu kolejnych kolekcji Caterina - Edyta Dobrowolska z Cateriny.

W linii jesienno-zimowej znajdziemy klasyczną "małą czarną", eleganckie kostiumy ze wspomnianymi już ołówkowymi spódnicami oraz garnitury.

- Łączenie stylów jest ucieczką od monotonii, ale też wyjściem naprzeciw potrzebom kobiet o rożnych figurach i upodobaniach. Zmysłowe baskinki, mocno zarysowana talia podkreślają kobiecość. Dawno nie widziane garnitury to styl wyrafinowany, dla kobiet mocnych i zdecydowanych. Szerokie, miękko spadające dzianiny nadają sylwetce charakter lekko nonszalancki, artystowski - mówi Edyta Dobrowolska.