Bezbolesny lifting twarzy

13 sierpnia 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Proces starzenia się skóry twarzy jest nieunikniony. Dlatego specjaliści medycyny estetycznej dążą do tego, aby zabiegi były skuteczne, ale również bezbolesne. Takim przykładem jest miękki lifting praktykowany przez trójmiejskich specjalistów.Z biegiem czasu, na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dochodzi do zaniku kolagenu i kwasu hialuronowego, przez co skóra robi się cieńsza, a w rezultacie bardziej rozciągnięta. Proces ten zaczyna być widoczny w okresie między 35-40 rokiem życia i pogłębia się w miarę upływu lat. Zaczynają być widoczne wgłębienia, zapadnięcia w okolicach skroni, policzków, pogłębienia fałdów nosowo-wargowych, opadania kącików ust. Zmniejszenia brody związane są z wiotczeniem skóry oraz fizjologicznym procesem zanikania tkanki podskórnej, która odpowiada za odpowiednie napięcie skóry twarzy.

Przed zabiegiem należy udać się na wizytę kontrolną, na której specjalista przeprowadza badanie proporcji twarzy, robi wnikliwą analizę lekarską zmian w symetrii twarzy oraz ocenia, które okolice wymagają terapii w pierwszej kolejności, aby zoptymalizować efekt odmłodzenia.

Na czym polega miękki lifting?

- To bezinwazyjny lifting, podczas którego wprowadza się wypełniacz - kwas hialuronowy - specjalną techniką w wybrane miejsca na twarzy. Stosuje się do tego tępo zakończoną, miękką kaniulę - wyjaśnia dr Janusz Zdzitowiecki z Sopockiej Fabryki Urody.

W zależności od miejsc na twarzy oraz stanu skóry, zabieg trwa ok. 30 minut. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, a pełen efekt zauważalny jest w ciągu miesiąca. Miękki lifting pozwala na podciągnięcie owalu, spłycenie bruzd nosowo - wargowych, nadanie miękkości i prawidłowych wypukłości twarzy. Skóra staje się nawilżona, napięta i wypoczęta, wymodelowana oraz odmłodzona. Efekt utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy.

Po zabiegu pacjent bez problemu może wrócić do swoich codziennych zajęć, ponieważ efekty widoczne są od razu i nie ma obrzęku. Mogą pojawić się jednak niewielkie zasinienia. Technika miękkiego liftingu daje nieprawdopodobne możliwości niechirurgicznego odmłodzenia twarzy, bez okresu niedyspozycji estetycznej i powikłań, możliwych po liftingu chirurgicznym.

W Trójmieście miękki lifting wykonywany jest w Sopockiej Fabryce Urody, Klinice Anti-Aging INVICTA i Zdrowia i Piękna H&B Med w Gdańsku oraz zabieg wykonuje lek. Magdaleny Zakrzewskiej. Koszt miękkiego liftingu wynosi 1200-5500 zł.
Czy planujesz skorzystać z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną?
32%

tak, ponieważ warto inwestować w swój wygląd

24%

jeśli stwierdzę, że jest mi to potrzebne, to tak

19%

raczej nie, ponieważ zabiegi są drogie

25%

nie, nie potrzebuję sztucznego odmładzania

zakończona

łącznie głosów: 119