Biznesmen z Trójmiasta kupił penthouse za 16 mln zł w Sea Towers

2 grudnia 2021, 7:00
JJ

16 milionów złotych - taka była cena ofertowa penthouse'u na ostatnim piętrze mieszkalnym apartamentowca Sea Towers w Gdyni. Prawie 400-metrowy apartament został właśnie sprzedany, a cena transakcyjna nie została ujawniona. Jak jednak przekonują przedstawiciele biura nieruchomości, które przeprowadziło proces sprzedaży, to najwyższa transakcja na rynku wtórnym w Polsce.Zobacz najnowszy ranking najlepszych agencji nieruchomości w TrójmieściePenthouse ten był wystawiony na sprzedaż od kilku lat. Regularnie prezentowały go krajowe i zagraniczne media w rankingach i zestawieniach najdroższych i najbardziej atrakcyjnych nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nowego właściciela szukało przez ten czas kilka biur nieruchomości, ostatnio pieczę nad apartamentem sprawował trójmiejski oddział Partners International.

- Takie transakcje nie zdarzają się często i ich finalizacja to żmudny i skomplikowany proces. Negocjacje między stronami transakcji trwały ponad trzy lata. Nie mogę zdradzić finalnej kwoty, za którą penthouse został sprzedany, ale na pewno jest to najwyższa transakcja w Polsce na rynku wtórnym. Nowym właścicielem tego wyjątkowego apartamentu został trójmiejski biznesmen, lokalny patriota - mówi Paweł Łączyński, który z ramienia Partners International przeprowadził transakcję.

Penthouse ma dokładnie 381 m kw. powierzchni i zajmuje całe ostatnie mieszkalne piętro Sea Towers. To otwarta przestrzeń z widokiem na Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Na całej długości penthouse'u znajdują się panoramiczne okna, przez które możemy podziwiać wschody i zachody słońca, panoramę miasta czy morski horyzont. To właśnie widok był motywem przewodnim, który towarzyszył nowym właścicielom na prezentacji tej wyjątkowej nieruchomości. Do mieszkania przylegają też dwa przestronne tarasy.

Wnętrze podzielone jest na trzy strefy: dzienną, prywatną oraz gościnną. Centralnym punktem tej pierwszej jest ponadstumetrowy salon łączący się z kuchnią i dwiema jadalniami. Kuchnia to prawdziwy raj dla fanów gotowania. Kulinarne fantazje można tu realizować dzięki dwóm wyspom - jedna służy do gotowania tradycyjnych potraw, druga wyposażona jest w płytę teppanyaki, dzięki której można przyrządzać przysmaki kuchni azjatyckiej. W części prywatnej wrażenie robi pokój kąpielowy z jacuzzi, z którego rozpościera się piękny widok na Gdynię. Apartament jest w pełni wyposażony w luksusowe meble i sprzęty, a cena obejmowała również trzy miejsca postojowe w hali garażowej.

JJ

Opinie wybrane


wszystkie opinie (368)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.