Conrad 115 Lunar w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej

3 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 7 lat)
Daniel Kasprowicz

W Jachtklubie Stoczni Gdańskiej zacumował Conrad 115 Lunar. To nowy jacht wykonany przez gdańską stocznię Conrad.W tej chwili jacht przygotowywany jest do swojego dziewiczego rejsu i trwają na nim prace wykończeniowe. Został zakupiony przez klienta z Europy Wschodniej. Jego oficjalna prezentacja będzie miała miejsce we wrześniu podczas corocznej wystawy jachtowej w Cannes.

Futurystyczna sylwetka 35-metrowego jachtu to dzieło niemieckiego studia Newcruise. Będzie mogło nim podróżować dwunastu pasażerów i czterech członków załogi. Pokład górny kryje sterówkę wyposażoną w nowoczesne systemy nawigacyjne i komunikacyjne. Za sterówką, na pokładzie zewnętrznym znajdują się dwa stanowiska sterowe, z których obsługuje się automatykę ożaglowania, a także przestrzeń wypoczynkowa, z obszerną sofą i barkiem wyposażonym w grill i teppanyaki, czyli podgrzewaną płytę do grillowania, charakterystyczną dla kuchni japońskiej. W części rufowej pokładu głównego umieszczono komfortowe siedzisko ze stołem, wraz z opuszczanym z sufitu telewizorem. Pokład rufowy wyposażono w hydrauliczny transformer, który za wciśnięciem przycisku zmienia się w obszerną platformę kąpielową. W części dziobowej zainstalowano basen dla dzieci, który na czas rejsu zamienia się w miejsce przechowywania szybkiej łodzi pomocniczej.

Cena i dane klienta stanowią tajemnicę handlową. Jacht opuści Jachtklub stoczni w najbliższy poniedziałek. Wtedy wypłynie w dziewiczy rejs po Morzu Śródziemnym. Do tego czasu można podziwiać go tutaj zobacz na mapie Gdańska

Stocznia Conrad pracuje aktualnie także nad dwoma kolejnymi projektami - 43-metrowym klasycznym szkunerem Malcolm Miller oraz 28-metrowym luksusowym slupem o roboczej nazwie Innovation.