Dawid Tomaszewski - kolekcja stworzona z myślą o luksusie

25 czerwca 2012 (artykuł sprzed 8 lat)
Natalia Lebiedź

Gdańszczanin Dawid Tomaszewski zawładnął berlińskim światem mody. Jego międzynarodowa kariera to tylko kwestia czasu.Dawid Tomaszewski pochodzi z Gdańska, ale mieszka i pracuje w Berlinie. Tam stworzył wszystkie swoje dotychczasowe projekty, które stają się coraz bardziej rozpoznawalne w świecie mody. Jednym z nich jest letnia kolekcja "Vanitas Flowers", której inspiracją jest motyw przemijania.

Kolekcja składa się z lekkich, długich i krótkich sukienek, odsłaniających ramiona bądź plecy oraz damskich garniturów. Większość projektów skupiona jest na jednej barwie - subtelnym kremie połączonym z dodatkami kryształków Swarovskiego. Efekt lekkości nadaje jedwab i szyfron, które charakteryzują się gładkością, połyskiem i półprzezroczystym włóknem.

Projekty wyróżnia krój i element kwiatowy, który w przypadku kolekcji "Vanitas Flowers" jest symbolem procesu przemijania i w rezultacie śmierci, a z drugiej strony ich piękno utożsamiane jest z celebracją życia.

Projektując nową kolekcję Tomaszewski współpracował z domem mody Peter Kaiser. Ich wspólna praca przyczyniła się do stworzenia unikatowego obuwia, a dzięki kryształkom Swarovskiego powstały ciekawe wzory kwiatowe.

Marka Dawida Tomaszewskiego w świecie mody staje się coraz bardziej rozpoznawalna. Jego pasja do sztuki i architektury jest źródłem inspiracji dla awangardowych wzorów na kreacjach. Jak uważa projektant, każda stworzona przez niego kolekcja ma dać kobiecie poczucie luksusu.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie ubiór?
38%

wyraża osobowość

28%

wpływa na odbiór otoczenia

24%

chroni przed warunkami atmosferycznymi

10%

nie ma żadnego znaczenia

zakończona

łącznie głosów: 90