stat

Zadbaj o cerę: zabiegi kosmetyczne na zimę

9 stycznia 2019, 8:00
Karolina Magierek

Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz i początkiem sezonu grzewczego nastały ciężkie czasy dla skóry, zwłaszcza dla cery wrażliwej i skłonnej do przesuszeń. Zajrzeliśmy z tej okazji do trójmiejskich salonów kosmetycznych, proponujących szeroką ofertę profesjonalnych zabiegów i zapytaliśmy, jak dbać o cerę zimą.Nie czekajmy na wiosenne porządki, warto już dziś zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry, aby uniknąć przesuszenia i szorstkości. Zima to doskonały czas na nowoczesne i bezpieczne zabiegi kosmetyczne, również z zakresu medycyny estetycznej.

Przeczytaj również: Luksusowe zabiegi spa w trójmiejskich salonach

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja skóry zimą jest tak ważna, opowiada lekarz dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, doktor Izabela Kobylińska z MEDSPA by Dr Kobylińska:

- Zima to trudny czas dla skóry. Z jednej strony ogrzewanie i przesuszone pomieszczenia, a z drugiej minusowa temperatura na zewnątrz powodują, że zarówno skóra, jak i naczynia krwionośne muszą się szybko adaptować do zmiennych warunków środowiska. W efekcie nasza cera o tej porze roku wykazuje cechy przesuszenia i zaczerwienienia, spowodowane szybkim rozszerzaniem naczynek krwionośnych, co z kolei przyczynia się do nadmiernego podrażnienia i wyjątkowej podatności na alergeny.

Kashmir SPA Malwina Markowska to drugi na Pomorzu autoryzowany gabinet amerykańskiej marki dermokosmetycznej Dermalogica. O wypowiedź dotyczącą najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, które warto wykonać o tej porze roku, poprosiliśmy jego właścicielkę - Malwinę Markowską:

- Mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB w czasie zimy daje kosmetologowi większe możliwości zabiegowe. Najpopularniejsze zabiegi w tym czasie to depilacja laserowa, peelingi chemiczne, osocze bogatopłytkowe czy mezoterapia igłowa. Dla klientów ciepłolubnych polecam idealny odprężający masaż gorącymi kamieniami. Trzeba pamiętać, że niestety zimą skóra jest narażona na wiele negatywnych czynników, takich jak wiatr czy mróz. Dochodzi do pękania naczynek krwionośnych, utraty nawilżenia i dysfunkcji skórnych. Twarz to jedyna odsłonięta patria skóry, dlatego powinniśmy ją zabezpieczyć przed minusowymi temperaturami. Zalecam stosowanie kremów bogatych w składniki aktywne, nawet półtłuste czy tłuste, niezawierające alkoholu. Ważna jest systematyczność. W przypadku wyjazdu na narty pamiętajmy o stosowaniu wysokich SPF, aby nie wrócić z przebarwieniami.
Zabiegi Dermalogica komponowane są indywidualnie, w zależności od specyficznych wymagań skóry klienta. Podstawą każdego zabiegu jest konsultacja i profesjonalna analiza skóry twarzy techniką Face Mapping, obrazująca stan zdrowia oraz kondycję cery. Dzięki opracowaniu mapy twarzy klienta specjalistki z salonu Kashmir SPA dopasowują zabiegi oraz kosmetyki do indywidualnych potrzeb.

Zobacz także: Aromatyczne świece sposobem na zimowe wieczory

- Zima to także idealny czas na rozpoczęcie zabiegów epilacji laserowej, pozwalającej na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia. Epilacja laserowa wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów w odstępie pięciu do sześciu tygodni, wiec akurat zdążymy przed latem - mówi doktor Izabela Kobylińska.
Warto podkreślić, że nowoczesne lasery zapewniają szybkie i bezbolesne usuwanie owłosienia oraz przebarwień. Są bezpieczne dla każdego rodzaju skóry oraz koloru owłosienia.Natomiast zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry. Polega na podaniu osocza na sposób mezoterapii igłowej. Jest to nowoczesna, innowacyjna oraz odmładzająca procedura przeciwstarzeniowa, zapewniająca dogłębną regenerację skóry. Zabieg uruchamia proces, którego głównym celem jest dostarczenie dodatkowej porcji zagęszczonych czynników do miejsc, które chcemy poddać przebudowie, regeneracji i odmłodzeniu. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, wyraźnie młodsza i odzyskuje witalność.

Przeczytaj również: Inwazja koloru. Najmodniejsze trendy w makijażu

- Wykorzystajmy czas zimy oraz małe nasłonecznienie tej pory roku, żeby bezpiecznie wykonywać zabiegi medycyny estetycznej. Wszystkie zabiegi, jakie powinniśmy zastosować, mają na celu przywrócenie nawilżenia, elastyczności oraz zwiększenia miejscowej odporności na czynniki środowiskowe. Bardzo dobrym zabiegiem o tej porze roku jest mezoterapia igłowa przy użyciu koktajli witaminowych z kwasem hialuronowym. Zabiegi te należy wykonać w serii trzech-czterech zabiegów w odstępie dwóch do trzech tygodni. To samo dotyczy czerwieni wargowej - przesuszone usta zimą to częsty problem. Nawilżenie ust delikatnym preparatem z kwasem hialuronowym spowoduje, że usta nie będą pękały, będą idealnie napięte i nawilżone, poprawi się również ich koloryt - podsumowuje doktor Izabela Kobylińska.
Zobacz także: Modne dodatki według światowych projektantów

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten wykonywany jest od ponad 50 lat, dlatego też technikę tę uważa się za dobrze opanowaną i bezpieczną. Ten niechirurgiczny zabieg miejscowy polega na podaniu do skóry właściwej preparatów rewitalizujących, witaminowych lub leków. Substancje aktywne wprowadzane są za pomocą drobnych i gęstych nakłuć. W zależności od potrzeb skóry podawany jest kwas hialuronowy, witamina A, C lub E, krzem 1 proc., substancje czynne pochodzące z alg czy zielonej herbaty. Mezoterapia skutecznie opóźnia procesy starzenia, niweluje wypadanie włosów, usuwa cellulit i rozstępy, z tego względu cieszy się ogromną popularnością w Polsce i na świecie.

Najlepszy zabieg kosmetyczny wykonywany zimą to...
18%

mezoterapia igłowa

19%

peelingi chemiczne

13%

depilacja laserowa

5%

osocze bogatopłytkowe

3%

nawilżanie ust kwasem hialuranowym

10%

żaden z wymienionych

32%

nie korzystam z zabiegów, uważam, że domowa pielęgnacja skóry wystarczy

zakończona

łącznie głosów: 279