Gala inaugurująca nowe połączenie Swiss w Hotelu Radisson

2 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz

W poniedziałek w nowo otwartym Radisson Hotel & Suites na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska odbyła się gala inaugurująca współpracę linii lotniczych Swiss z gdańskim Portem Lotniczym. Od 1 kwietnia polecimy nimi z Gdańska do Zurychu. W uroczystej kolacji wzięło udział prawie 150 gości.Poniedziałkowa kolacja związana była z wejściem do Portu Lotniczego w Gdańsku nowej linii lotniczej - Swiss International Air Lines. Uruchomione zostało połączenia lotnicze między Gdańskiem a Zurychem. O rozpoczęciu ich współpracy z gdańskim Portem Lotniczym informowaliśmy już w ubiegłym roku tutaj.

Od kwietnia loty do największego miasta w Szwajcarii, Zurychu, realizowane będą cztery razy w tygodniu. Inauguracyjny lot miał miejsce właśnie 1 kwietnia. Tego samego dnia odbyła się uroczysta gala, będąca przypieczętowaniem współpracy. Zorganizowana została przez Port Lotniczy Gdańsk, linie lotnicze Swiss oraz Szwajcarską Izbę Gospodarczą. Gospodarzem spotkania był świeżo otwarty Radisson Hotel&Suites na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Nowe połączenia lotnicze z Gdańska


Gości zaproszono na pierwsze piętro hotelu, gdzie o 19:30 rozpoczęła się oficjalna część wieczoru, którą poprowadził konferansjer Tomasz Galiński. Zainaugurowano ją taneczno-wizualnym występem zespołu Visual Show, który tego wieczoru wystąpił dwukrotnie. Następnym punktem spotkania były oficjalne przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał ambasador Szwajcarii w Polsce, Jürg Burri.

Kolejno przemówienia wygłosili: zastępca prezydenta Gdańska Piotr Borawski, prezes Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasz Kloskowski, dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej Ulrich Schwendimann, a także dyrektor Lufthansy w Polsce Frank Wagner.

Po przemówieniach pokazano film z przylotu pierwszego samolotu Swiss do Gdańska i jego powitania na gdańskim lotnisku.

Wydarzenia deluxe w Trójmieście


W drugiej części wieczoru zaserwowano czterodaniową kolację, którą przygotował szef kuchni Kamil Hildebrandt.

Na przystawkę podano plastry marynowanego rostbefu na sałacie z kaparami i grzanką. Następnie pojawił się krem z pieczonych ziemniaków i sera gruyere z dodatkiem wędzonej śmietany i chipsa z kiełbasy.

Jako danie główne goście mieli do wyboru łososia z puree, omułkami, zielonym groszkiem i młodą marchewką lub udo z kaczki konfitowane z sokiem z buraka, kluski z rozmarynem i gratin z modrej kapusty oraz sos z wędzonej mirabelki.

Podsumowaniem kolacji był słodki deser: beza z kremem mascarpone, bakaliami, kawałkami czekolady z listkiem mięty.

Wieczór umilał występ zespołu Rassa Collective.

Słony Spichlerz otwarty na Wyspie Spichrzów


Radisson Hotel&Suites stanowi część inwestycji DeoPlaza, zlokalizowanej na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska. Dla gości otwarty został na początku marca tego roku. To ekskluzywny, inspirowany stylem skandynawskim obiekt. W ostatecznym kształcie dysponować będzie 350 pokojami dla gości, w tym ponad 20 apartamentami. Mieści się tu także bar i czynna przez cały dzień restauracja. Przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują obszar 1000 m kw. i obejmują salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer, które również może być zaaranżowane na potrzeby różnych wydarzeń.

Udział w wydarzeniu możliwy był tylko dla zaproszonych gości.