Geneza biznesu: udane spotkanie z byłym prezydentem

22 maja 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz
Drugie spotkanie z cyklu Geneza Biznesu odbyło się w poniedziałkowe popołudnie w restauracji L'Entre Villes. W trakcie wydarzenia, 60 gości, mogło wysłuchać trzech inspirujących prelekcji. Więcej zdjęć (5)

Drugie spotkanie z cyklu Geneza Biznesu odbyło się w poniedziałkowe popołudnie w restauracji L'Entre Villes. W trakcie wydarzenia, 60 gości, mogło wysłuchać trzech inspirujących prelekcji.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Drugie spotkanie z cyklu Geneza Biznesu odbyło się w poniedziałkowe popołudnie w restauracji L'Entre Villes. W trakcie wydarzenia, 60 gości, mogło wysłuchać trzech inspirujących prelekcji.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się drugie spotkanie z cyklu Geneza Biznesu. W restauracji L'Entre Villes zagościło ponad 60 przedsiębiorczych osób. Głównym punktem spotkania były prelekcje trzech doświadczonych biznesmenów, którzy chętnie dzielili się wiedzą. Gościem honorowym spotkania był były prezydent Aleksander Kwaśniewski.Geneza Biznesu to cykl spotkań, który skupia biznesmenów z całej Polski. Ciekawa tematyka oraz prelegenci z dużym doświadczeniem to mocne strony spotkań. Pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to, gościem honorowym był Lech Wałęsa. Tym razem swoją wiedzą podzieliło się trzech aktywnych biznesmenów, którzy doświadczenie zdobyli w różnych sferach działalności. Wystąpili kolejno: były prezydent Aleksander Kwaśniewski, profesor Adam Mazur i przedsiębiorca Wolfgang Dockerill.

Z lekkim opóźnieniem, podczas którego gościom zaproponowano lampkę szampana, oficjalną część spotkania rozpoczęła współorganizatorka cyklu i prowadząca, Hanna Kąkol, właścicielka firmy Perfect Consulting.

- Witam serdecznie wszystkich gości, którzy są dzisiaj obecni na drugim spotkaniu z cyklu Geneza Biznesu. Znajdujemy się w restauracji L'Entre Villes, której współwłaściciel Wolfgang Dockerill, jest inicjatorem spotkań z tego cyklu. Jest takie słynne powiedzenie, które będzie nam dzisiaj przyświecać: "Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść schodami" - mówiła Hanna Kąkol.
Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: "Czynniki, które mają wpływ na sukces w biznesie". Swoje propozycje przedstawiło trzech biznesmenów, którzy po kolei wygłosili swoje prelekcje. Poszczególne wystąpienia trwały po pół godziny, a po każdym z nich był czas na zadawanie pytań prelegentom.


Jako pierwszy wystąpił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wygłosił inspirującą prezentację na temat pięciu rzeczy, które według niego, odpowiadają za każdy sukces. Są to: świadomość celu, wiedza, determinacja, praca zespołowa i szczęście. Prezydent opowiedział o sukcesie zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, podkreślając wielką rolę rodziny i przyjaciół.

- Chciałbym powiedzieć o kilku sprawach, które będą niezwykle ważne dla biznesu w najbliższych dziesiątkach lat. Główną siłą, która obecnie decyduje o kształcie świata są nowe technologie. Dziś stoimy przed jej drugą falą rozwoju: sztuczną inteligencją, robotyzacją i cyberterroryzmem. Drugą istotną sprawą jest demografia, a jej stały wzrost, spowoduje, że najzwyczajniej w świecie zacznie się robić ciasno. Poza tym jesteśmy społeczeństwem starzejącym się, co sprawia, że będziemy potrzebować więcej osób w wieku produkcyjnym, więc firmy muszą być gotowe na przyjęcie pracowników z innych krajów. Trzecią rzeczą jest fakt, że nie doceniliśmy kryzysu ekonomicznego, który podważył niezniszczalność systemu demokratycznego, który jest w stanie ochronić nas przed każdym spadkiem gospodarczym. Ostatnim czynnikiem, jest fakt, że w świat dzieli się na kilka, nowych centrów wpływu, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się Chiny - opowiadał prezydent Aleksander Kwaśniewski.
Kolejną, krótszą prelekcję wygłosił profesor Adam Mazur, który zasłynął z teorii związanych z medycyną energetyczną i medycyną przyszłości. Jest również coachem, a swoje sposoby na rozwój drugiego człowieka opisał w książce: "Od kryzysu do szczęścia".

- Kiedyś w Stanach Zjednoczonych zobaczyłem bank, który udzielał pożyczki tylko ludziom, którzy trzy razy zbankrutowali. Pożyczki udzielano na podstawie wywiadu, podczas którego próbowano się dowiedzieć, co motywuje danego przedsiębiorcę do dalszych działań - opowiadał z pasją prelegent.
Podkreślił również, że warto słuchać ludzi, którzy myślą zupełnie inaczej niż my, bo przynoszą nam coś nowego i możemy się od nich wiele nauczyć.

Ostatnie wystąpienie należało do Wolfganga Dockerilla, współwłaściciela restauracji L'Entre Villes. W ciągu kilkunastu minut opowiedział swoją historię sukcesu. Zapewniał, że sukces potrzebuje czasu. Wspominał o swoich inwestycjach i o tym, co sprawiło, że wiele razy podejmował ryzyko inwestycyjne.

Po skończonych prelekcjach gospodarze spotkania zaprosili wszystkich na uroczysty bufet przygotowany przez restaurację L'Entre Villes.

Spotkanie było bardzo dobrze zorganizowane. Prowadząca pilnowała czasu wystąpień i zachęcała publiczność do pytań. Natomiast goście z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich trzech prelekcji, które nagrodzili brawami.

Cena biletu na wydarzenie wyniosła 180 zł za osobę. Organizatorzy zapewniają, że kolejne spotkanie odbędzie się już we wrześniu, a nazwisko gościa honorowego pozostaje jeszcze tajemnicą.

Sprawdź najbliższe spotkania biznesowe, które odbędą się w Trójmieście.

Opinie (44) ponad 20 zablokowanych

 • Chryste (9)

  Proponuję Wałęsę na kolejnego honorowego gościa! Niezły z niego specjalista! Wczoraj dziarsko doradzał w Sejmie

  • 84 13

  • Nazwali już lotnisko jego imieniem - wskazując mu miejsce w którym powinien się pojawić. (4)

   Sam mu kupię bilet w jedną stronę.

   • 23 13

   • nie stac cie, jestes zbyt plytkim czlekiem aby mu buty zawiazywac (3)

    • 20 26

    • Rozumiem, że się nie zgadzasz, ale nazywać przeciwnika Wałęsy akurat płytkim

     Nie wiem, czy masz buty zawiązane, ale właśnie strzeliłeś sobie w stopę

     • 6 12

    • Maturzysta Kwaśniewski? (1)

     Elyta PRLu
     Miał 24 lata i był ministrem sportu

     • 4 1

     • Wygrał z Wałęsa po zawodówce

      • 3 0

  • bolek jeździ też na sponsorowane spotkania. kiedyś brał 10 000 USD za pseudo wykład o globalizacji

   • 23 9

  • Dzieki wizycie Walesy w Sejmie dzisiaj swiatowe media pisza o problemie niepelnosprawnych w Polsce (2)

   i o tym jak PiS ich niszczy. Wiec wizyta jak najbardziej udana.

   • 19 31

   • I co z tego? (1)

    Myślisz że PIS przejmuje się światowymi mediami?

    • 10 6

    • oni nawet na papieża mają wywalone

     pisowcy powiedzieli papieżowi niedawno, że oszalał i żeby się nie wtrącał do polskiego episkopatu, buahaha, czekam na reakcję papieża

     • 0 2

 • Główne zajęcie znanych byłych polityków to jeżdżenie z "wykładami" i lobbing.

  można na tym dobrze zarobić.

  • 70 3

 • (3)

  "Jako pierwszy wystąpił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wygłosił inspirującą prezentację na temat pięciu rzeczy, które według niego, odpowiadają za każdy sukces. Są to: świadomość celu, wiedza, determinacja, praca

  "Jako pierwszy wystąpił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Wygłosił inspirującą prezentację na temat pięciu rzeczy, które według niego, odpowiadają za każdy sukces. Są to: świadomość celu, wiedza, determinacja, praca zespołowa i szczęście".

  Zapomniał, że za sukces odpowiada również przynależność do różnych klik w tym partii politycznych.

  • 105 2

  • Nie zapomniał tylko nie wspomniał.

   Dobrze, że mu się hajs zgadza i sądy oraz prokuratury wciąż są po stronie czerwonych.

   • 23 1

  • Oraz pożyczka z Moskwy

   i udziały w spółkach nomenklaturowych.

   • 18 1

  • "Czynniki, które mają wpływ na sukces w biznesie" - trzeba coś sprzedać swoim za grosze...

   Aleksander Kwaśniewski słowo klucz.....

   • 11 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mogłeś jeszcze nie czytać