Gwiazdy w obliczu koronawirusa apelują: "zostańcie w domu"

14 marca 2020, 8:00
Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Mniej ślubów w Trójmieście. Także tych plenerowych

Na świecie mamy do czynienia z pandemią spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W Polsce rośnie liczba potwierdzonych przypadków, dlatego władze proszą o pozostanie w domach. Dobry przykład starają się dawać również celebryci, wśród których również wykryto zakażenie koronawirusem. Do tego głosu dołączają się inne osoby publiczne, które zachęcają do pozostania w domu i dbania o siebie i bliskich.Celebryci dają dobry przykładKoronawirus wpłynął na życie nas wszystkich. Również polityków, którzy stanęli w obliczu wyzwania, jak zminimalizować skutki i ochronić społeczeństwo, a także celebrytów, aktorów, podróżników. Jak podkreślają specjaliści, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to pozostać w domu i ograniczyć kontakty towarzyskie. Podczas gdy niektórzy nie rozumieją powagi sytuacji, dobrym przykładem służy wiele znanych osób, których opinia może wpłynąć na fanów.

Apel o zostanie w domu wystosowała Małgorzata Rozenek, która jest obecnie w ciąży. Prośbę o pozostanie w domu wygłosiła na swoim kanale również piosenkarka Katarzyna Nosowska.

Prośbę o zostanie w domu, zwłaszcza skierowaną do młodzieży, wystosował na swoim instagramowym profilu m.in. Robert Lewandowski, którego post udostępniła żona, Anna Lewandowska.

Dawid Podsiadło wraz z informacją o odwołanych koncertach przekazał swoim fanom:

- Prosimy: jeżeli tylko macie taką możliwość, zostańcie w najbliższych dniach w domach i ograniczcie do niezbędnego minimum wszystkie spotkania. Tylko w ten sposób możemy realnie zatrzymać epidemię i ograniczyć ryzyko nieświadomego przekazywania wirusa kolejnym osobom - napisał muzyk na swoim kanale na Facebooku.
W social mediach swoje konta prowadzi wielu podróżników, którzy również starają się dawać dobry przykład, sugerując swoim obserwatorom, żeby - podobnie jak oni - odwołali najbliższe podróże i wykorzystali ten czas na inne zajęcia, najlepiej wykonywane w domu.

Trójmiejska blogerka Kasia Tusk we wpisie na Instagramie zaleca pozostanie w domu.

- Jeśli możecie, to zostańcie w domu. Zawsze chciałam pisać wiersze. Najbliższe dwa tygodnie to chyba dobry moment, aby zacząć. A wy? Planujecie ułożyć puzzle z 5 tys. kawałków? Zrobić w końcu porządki w garderobie? A może nadszedł czas, aby do łaski wróciły książki?
Koronawirus: wszystkie artykuły

Znane osoby z potwierdzonym koronawirusemKoronawirusa wykryto już u kilku znanych osób. Popularny amerykański aktor, Tom Hanks, poinformował na Instagramie, że wykryto u niego obecność wirusa. Został przebadany podczas pobytu w Australii, gdzie pojechał pracować przy nowym filmie. Zarażona została także jego żona, Rita Wilson, która jest aktorką i producentką filmową.

Ofiarą koronawirusa został argentyński saksofonista, Marcelo Peralta, który zmarł w Hiszpanii. Był założycielem i liderem zespołu jazzowego Marcelo Peralta Quartet.

Innym artystą zarażonym koronawirusem jest Tony Carreira, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy i kompozytorów Portugalii.

Koronawirusem została zarażona siostra aktora Matthew Brodericka, Janet Broderick. Aktor jest mężem znanej z serialu "Seks w wielkim mieście" aktorki Sary Jessiki Parker.

Pozytywny wynik badanie wykazało także u piłkarza Chelsea Londyn, Calluma Hudson-Odoi. Zarażony jest również Mikel Arteta, trener drużyny piłkarskiej Arsenal Londyn.

Obecność koronawirusa stwierdzono u żony kanadyjskiego premiera, Sophie Gregoire, a samego premiera, Justina Trudeau, poddano 14-dniowej izolacji, choć nie wykazuje symptomów zarażenia.

Zarażony jest także minister spraw wewnętrznych Australii, Peter Dutton.

W Polsce koronawirusa potwierdzono u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, gen. Jarosława Miki.

Aktualizacja: Potwierdzono również, że Książę Karol ma koronawirusa.

W Trójmieście potwierdzono pierwsze przypadki koronawirusa. Na bieżąco podajemy wszystkie informacje.

Koronawirus: sprawdź aktualny raport sanepidu