stat

Interior Park: spotkanie przy winie i stylowych meblach

30 lipca 2012 (artykuł sprzed 7 lat)
Natalia Lebiedź

W aranżacji stylowych mebli i elementów wnętrzarskich, w kameralnym gronie architektów i biznesmenów, przy wytrawnych winach i najlepszych francuskich serach - tak wyglądało piątkowe spotkanie zorganizowane przez właścicieli Interior Parku w Gdyni.Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele branży architektonicznej, mediów oraz lokalni biznesmeni. W nieformalnej atmosferze, zgromadzeni goście rozmawiali o najnowszych trendach wnętrzarskich. Spotkaniu towarzyszyła degustacja win z Centrum Wina oraz francuskich serów z sopockiej restauracji Cyrano&Roxane.

- Przygotowaliśmy sery pochodzące z Francji: od klasycznego camemberta produkowanego z niepasteryzowanego mleka krowiego, po sery niebieskie, kozie i górskie, z których najlepszym serem świata jest Ossau-iraty pochodzący z Kraju Basków - tłumaczy Maria Petit z restauracji Cyrano&Roxane.

Nieodłącznym towarzyszem serów jest wino. Maria Petit zdradziła tajemnice, w jaki sposób najprościej łączyć te dwa smaki.

- Wiele osób wychodzi z założenia, że najlepiej dobranym winem do deski serów jest czerwone. Nie zawsze można się z tym zgodzić. Raczej do każdego sera należy dobrać jedno wino. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest dobór regionalnego wina do regionalnego sera lub łączenie wyraźnych smaków - mówi Maria Petit. - W przypadku słodkich win zaleca się niebieskie sery, a do lżejszych smaków wina lekkie białe i czerwone.

Interior Park to salon z wyposażeniem wnętrz istniejący na gdyńskim rynku od ponad 15 lat. W swojej ofercie posiada produkty renomowanych producentów. Do stałych partnerów Interior Parku należą takie firmy, jak Cezar oferująca luksusowe płytki ceramiczne, Orchodea zajmująca się kamieniem naturalnym połączonym z drewnem, Devon&Devon tworząca meble łazienkowe, Original Parquet produkująca podłogi drewniane czy Globo zajmująca się dekoracyjnym sprzętem oświetleniowym. Niedawno dołączyła do nich firma Molteni produkująca meble.

Urządzając mieszkanie najbardziej zwracam uwagę na:
19%

miękkie i wygodne łóżko

32%

pełne wyposażenie AGD w kuchni

19%

wannę/prysznic w łazience

11%

praktyczne meble w salonie

19%

dodatki bo są najważniejsze

zakończona

łącznie głosów: 73