Jak oni mieszkają: blisko natury w Orłowie

12 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala

Gośćmi kolejnego odcinka "Jak Oni Mieszkają" jest trzyosobowa rodzina, która postanowiła zamieszkać w zacisznym miejscu w gdyńskim Orłowie.Niespełna stumetrowe wnętrze w Orłowie jest kolejnym mieszkaniem pani Kaliny, pana Piotra i ich trzyletniej córki. Z racji tego, że właścicielom nie spieszyło się z przeprowadzką chcieli, żeby aranżacja była przemyślana i wykończona z dbałością o każdy detal. Projekt wnętrza gospodarze powierzyli Hannie Chylińskiej i Marcie Siwiec z Meblościanka Studio.

- Mieszkanie, które było jeszcze w trakcie budowy, kupiliśmy około 3 lat temu. Tuż po zakupie rozpoczęła się praca nad projektem. O ile wiedzieliśmy, co chcemy, żeby znalazło się we wnętrzu, o tyle nie mieliśmy spójnej koncepcji, jak to dokładnie ma wyglądać. Widzieliśmy projekty przygotowane przez projektantki z Meblościanki, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z nimi - opowiada pani Kalina, właścicielka mieszkania.
Właścicielom zależało, żeby wnętrze miało unikalny charakter, ale nie było przytłaczające. Istotne było również umieszczenie elementów drewnianych. Odbiór mieszkania od dewelopera miał miejsce około półtora roku temu. Po kilku miesiącach prac wykończeniowych właściciele mogli się wprowadzić.


Blisko miasta i w otoczeniu naturyWażną rolę odgrywa otoczenie natury. Do mieszkania przylega dość duży taras, do którego można wejść zarówno z części dziennej, jak i sypialni.

- Mieszkanie otacza taras z ogrodem o powierzchni około 150 metrów kw. Bardzo ważna jest panująca tutaj na co dzień cisza i bliskość natury. Lubimy spędzać czas aktywnie, więc połączenie terenów rekreacyjnych z niezbyt dużą odległością od głównej arterii była ważnym argumentem podczas wyboru mieszkania - dodaje właścicielka.

Wnętrze z pasją i industrialnym akcentemAranżacja wnętrza odzwierciedla pasje domowników. Znajdziemy tu dużo książek, pamiątek z podróży i sportowych akcentów, zwłaszcza w gabinecie pana Piotra. Z racji tego, że jest zapalonym miłośnikiem koszykówki, znalazła się tu fototapeta z Michaelem Jordanem, przeszklona szafa na kolekcję sportowych butów oraz lampa w kształcie... kosza z piłką.

Jak oni mieszkają: rodzinna przestrzeń


W trakcie urządzania mieszkania wyburzona została ściana pomiędzy kuchnią a strefą dzienną po to, by uzyskać jedną dużą, wspólną przestrzeń, która umożliwia wspólne spędzanie czasu.

We wnętrzu oprócz drewna znajdują się szklane zabudowy z czarnymi metalowymi szprosami. Wszystkie szafy, zabudowy i wysokie drzwi zostały wykonane przez stolarza na zamówienie.
"Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.