Jak oni mieszkają: dom w skandynawskim stylu

27 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Joanna Puchala

Gośćmi najnowszego odcinka Jak oni mieszkają jest czteroosobowa rodzina. Chociaż do swojego niespełna 190-metrowego domu przeprowadzili się kilka miesięcy temu, to każdego dnia poznają uroki mieszkania w zacisznej części Gdańska.Wszystko zaczęło się niespełna dwa lata temu, kiedy pani Agnieszka wraz z mężem czekali na odbiór domu od dewelopera. W poszukiwaniu inspiracji wybrali się na targi mieszkaniowe odbywające się na terenie Trójmiasta. Tam trafili na firmę ITO Design, współpracującą z Martą Meresińską z Niebyle Studio.

- Po rozmowie z panem Filipem z ITO Design postanowiliśmy powierzyć tej właśnie firmie projekt i wykonanie aranżacji wnętrza. Prace nad projektem trwały około trzech miesięcy, a wykonanie około pięciu - opowiada pani Agnieszka, właścicielka domu.
Czytaj także: Jak oni mieszkają - sopockie mieszkanie z ogrodem

Skandynawskie wnętrze z charakteremZgłaszając się po projekt gospodarze wiedzieli, czego oczekują. Styl skandynawski, klasyczne wyposażenie w nowoczesnym wydaniu, drewno, biel i szarości - tak w kilku słowach można opisać wymagania właścicieli co do stylistyki projektu wnętrza domu.

Oczekiwana stylistyka wnętrza została zamknięta na czterokondygnacyjnej powierzchni 186-metrowego domu przeznaczonego dla czteroosobowej rodziny. Parter stanowi strefę dzienną z otwartą kuchnią na pokój dzienny i dużym stołem jadalnianym, który pełni wyjątkowo ważną rolę w życiu mieszkańców.

Czytaj także: Jak Oni Mieszkają - rodzinna przestrzeń w otoczeniu zieleni


Strefa prywatna na piętrzeNa pierwszym pietrze znajduje się strefa prywatna z sypialnią gospodarzy, pokojami dwóch córek gospodarzy i większą łazienką. Na poddaszu jest wyjście na taras z widokiem na okolicę. Piwnica pełni funkcję pomocniczą. Znajduje się tam pralnia, suszarnia i pomieszczenie, które w przyszłości ma być przeznaczone na siłownię dla gospodarza.

Czytaj także: Jak oni mieszkają - skandynawska przestrzeń w Orłowie

Poszczególne kondygnacje są połączone ze sobą klatką schodową utrzymaną w stonowanej stylistyce. Biało-szarą kolorystkę uzupełniają błękitne ściany i czarne akcenty, które nadają przestrzeni charakter."Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.