Jak Oni Mieszkają: minimalizm w otoczeniu natury

4 stycznia 2020, 8:00
Joanna Puchala

Gościem najnowszego odcinka cyklu Jak Oni Mieszkają jest pan Łukasz, którego marzeniem było zamieszkanie blisko natury, ale jednocześnie w pobliżu centrum Gdyni. W zeszłym miesiącu pokazywaliśmy dwupoziomowe mieszkanie, również w Gdyni.Pracownie aranżacji wnętrz


- Zależało mi na znalezieniu mieszkania, które będzie dobrze skomunikowane z centrum Gdyni i jednocześnie główną arterią miasta, ale też blisko przyrody. Z okien rozpościera się widok na las. Chociaż mieszkam tu zaledwie dwa miesiące, to już teraz mogę powiedzieć, że dzięki temu czuję, jakbym mieszkał na obrzeżach miasta, ale też mogę korzystać ze wszelkich zalet życia w niedalekiej odległości od centrum - opowiada pan Łukasz.

Aranżacja wnętrzaO pomoc w aranżacji wnętrza właściciel mieszkania zwrócił się do Magdaleny Wieczorek z Besign.

- Sam projekt nie trwał zbyt długo, bo około 2,5 miesiąca, ponieważ pan Łukasz był osobą o ściśle sprecyzowanych oczekiwaniach. Na początku dał nam jasne wytyczne, co chciałby, żeby w tym mieszkaniu się znalazło - mówi Magdalena Wieczorek z Besign.
Na przestrzeni około 74 m kw. znajdują się trzy pokoje, wydzielona strefa kuchenno-jadalniana w części dziennej, łazienka oraz przestronny hol, w którym znajduje się również szafa garderobiana.

Jasno sprecyzowane oczekiwania z drewnem w roli głównejWłaścicielowi mieszkania zależało na minimalistycznym wnętrzu w jasnych, stonowanych barwach oraz drewnie, które poniekąd miało odzwierciedlać otoczenie budynku. Ciemnych kolorów miało być jak najmniej, a czarny kolor mógł dotyczyć wyłącznie sprzętów RTV.

- Zgodnie z założeniami w części dziennej znalazła się duża, narożna kanapa, a część kuchenna subtelnie wtapia się w zabudowę salonu. Obie strefy oddziela duży, dębowy stół jadalniany. Mieszkanie zaprojektowaliśmy w stylu minimalistycznym, paleta barw to przede wszystkim szarości i biel, w związku z tym zależało nam, żeby to drewno dębowe grało pierwsze skrzypce i nadało wnętrzu ciepła. Bardzo ważne dla nas było, aby użyte w aranżacji materiały były autentyczne. Zabudowę wszystkich pomieszczeń wykonano w naturalnym fornirze dębowym. Dzięki temu wnętrze współgra z zewnętrznym wyglądem, dając wrażenie harmonii i spokoju - dodaje Magdalena Wieczorek.
Meble łączą w sobie drewno i biel. Oprócz tego pojawiają się szarości. Betonowa ściana dopełnia koncepcję wnętrza i nawiązuje do kolorystyki narożnej kanapy i zasłon.

Polskie wzornictwoW mieszkaniu pana Łukasza można znaleźć dużo polskiego wzornictwa, które jest bliskie właścicielowi i projektantce. Serce mieszkania, czyli stół i krzesła, to dzieło rodzimej marki Paged, a większość dodatków zostało zakupionych w sklepie Lumann, który specjalizuje się w dobrym polskim wzornictwie.

"Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
Aranżacja wnętrza opierająca się na drewnie to:
36%

najlepszy wybór, jestem zwolennikiem drewna we wnętrzu

38%

ciekawe rozwiązanie, chociaż wiele zależy od rodzaju drewna, odpowiednich zestawień czy precyzji wykonania

17%

ciekawy pomysł, o ile nie jest go zbyt dużo

4%

nie za dobre rozwiązanie - lubię drewno tylko w dodatkach

5%

nuda, wolę inne materiały

zakończona

łącznie głosów: 452